Skocz do zawartości

Stuki w silniku - Bandit 1200


Barnaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

możesz wyciągać. wałki może się cofną, ale jak włożysz znów napinacz to wrócą na swoje miejsca.

jak dla mnie ten drugi dzwięk to ewidentnie coś obluzowane. jeśli to gdzieś nad silnikiem, to sprawdz czy np zbiornik nie zsunął się z gum, albo czy nie jest za luźno przykręcony, jeśli na dole to czy np obejma na kolektorze nie dzwoni. ciężko coś powiedzieć, musisz zlokalizować skąd dochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam ponownie, odgrzewam kotleta :)

Problem cały czas nierozwiązany byłem u kilku mechaników ale rozkładają ręce (u mnie w mieścinie to ciężko z dobrym mechanikiem). Dźwięk na pewno się niesie ze sprzęgła rozrusznika, wyjąłem koło pośrednie pomiędzy rozrusznikiem a wolnym kolem zębatym na wale (tym co obraca się w jedną stronę) i odpaliłem na pycha, rozgrzałem moto i cisza - wszystko jest OK. Kupiłem nawet 2 zestawy takich sprzęgieł zamontowałem jedno ale dokładnie to samo. mi się wydaje, że ten wałek, który wchodzi w te małe koło pośrednie ma luz w pokrywie i dlatego tak stuka. Jak włożę ten wałek do silnika to siedzi dosyć sztywno bez jakiś mocno wyczuwalnych luzów natomiast jak mam zdjętą pokrywę od sprzęgła rozrusznika i włożę ten wałek w miejsce gdzie powinien być to lata jak żyd po pustym sklepie i być może to jest przyczyną, nie wiem czy wymiana pokrywy coś pomoże a jest to dosyć droga impreza, żeby sobie kupić i sprawdzić czy to na pewno to. Może koledzy mają jakieś sugestie ?? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...