Skocz do zawartości

Yamaha YZF-R125 2008- Tłok/Pierścienie


Nivaro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Posiadam:

Yamaha yzf r125 2008

Silnik czterosuwawy, jeden cylinder

 

Więc, wszystko zaczeło się kiedy spokojnie laciałem sobie do domu, 120km/h na liczniku :rolleyes: i nagle spad mocy :angry: , potem powoli znowu zaczeło nabierać mocy i jakoś udało mi się dojechać do domu, aczkolwiek najwiekszy problem polega na tym że coś zaczeło stukać w silniku a mianowicie klekotać, bardzo dużo ludzi powiedziało mi że pierścień na tłoku pękł dlatego wydaje takie dźwięki. Powodem problemu była zbyt mała ilość oleju silnikowego :banghead: , ponieważ gdy wróciłem do domu i motocykl ostygł chchiałem sprawdzić stan oleju na bagnecie, więc wytrałem go i wsadziłem spowrotem, nie zamoczył się w ogóle, na następny dzień szybko poleciałem do sklepu po olej (Castrol Power1 10w40 4T) i odrazu go wymieniłem. Już przy pierwszym odpaleniu motocykla natychmiast zaczeło się dymić z wydechu(tego problemu nie było wcześniej, dopiero po wymianie oleju) i wydobywa się smród spalonego oleju, to znaczy że silnik poprostu spala olej = kolejny kłopot.

Dziś pojechałem do salonu Suzuki, to powiedzieli mi że czeka mnie remont silnika :sad: (w co raczej wątpie i mam nadzieje że nie).

Więc jak myślicie? Co mogło się stać?

 

Jeżeli czegoś dokładnie nie wytłumaczyłem proszę zadawać pytania w komentarzach a postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dymi na niebiesko to pali olej, jak pali olej to albo porysowany cylinder albo zjechane pierscienie albo zjechane uszczelniacze zaworow, nie wiem tylko czemu "potem powoli znowu zaczeło nabierać mocy"

ps. nie dziwie sie ze padl skoro cisnales go 120km/h, mam ten moto i wiem ze przy 120 to juz dostaje w dupe, 90-100 to predkosc przelotowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laciałem sobie do domu, 120km/h na liczniku :rolleyes: i nagle spad mocy :angry: , potem powoli znowu zaczeło nabierać mocy

 

 

W podobny sposób korba mówi ,że ma dosyć :biggrin:.

 

Po zalaniu oleju stuki ustały ?

W resztkach oleju,który spuściłeś z silnika były jakieś metalowe opiłki ???

Zajrzyj do filtra oleju

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego motorka 120 to nie prędkość przelotowa tylko kątówka. Zalałeś ten sam olej do silnika co był? Być może wlałeś inny i po prostu rozszczelnił się silnik i za to spala ci olej. Jeżeli po wlaniu oleju stuki ucichły obstawiam że przez dłuższy czas jeździłeś na zbyt niskim stanie oleju i przytarłeś wał dokładnie łożysko na czopie lub łożyska na wale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakło w jedynym miejscu oleju, złapał temperaturę i się zaczął "spawać", spadły obroty-mniejsza temperatura, starło "spaw" i dalej zaczął pracować ale z czymś uszkodzonym

piec na lewą stronę i się wyjaśni co do wymiany

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po zalaniu oleju stuki ustały ?

W resztkach oleju,który spuściłeś z silnika były jakieś metalowe opiłki ???

Zajrzyj do filtra oleju

Po zalaniu oleju stuki nie ustaly i jak spuszczalem stary nie bylo opilek metalu. Filter bedzie sprawdzany :)

 

Dzieki wszystkim za pomoc ale udalo mi sie znalesc kilka osob ktore mialy dokladnie ten sam problem i nawet przy tej samej predkosci, wszystko co musieli wymienic to tlok, cylinder i uszczelki o pierscieniach juz nie mowiac. Bardzo mozliwe ze poprostu bede mial do wymiany jedna z tych rzeczy ale nie dowiem sie poki go nie rozbiore :) lewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...