Skocz do zawartości

yamaha virago 535 opiłki w filtrze oleju


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Pech mnie prześladuje od czasu zakupu tego moto
Już drugi silnik a znów groźba panewek . Zmieniałem uszczelniacz wału kanału olejowego. Jak wiadomo wyjołem filtr
W nowym filtrze znalazłem srebrne opiłki . Magnes raczej je przyciąga ale tez zależy który
Silnik przed zakupem palił do końca był osłuchiwany przez trzy osoby stwierdzili że ok i go kupiłem
Zrobiłem na nim 300km dzwięk silnika się nie zmienił ale bardzo martwią mnie te opiłki .
Możliwe że panewka się łuszczy ?? tylko od czego smok pompy oleju był kryształ, uszczelniacz wału też dobry raczej nie przepuszczał ale profilaktycznie wymieniłem na oryginalny
Zamieszczam film z dzwiękiem troche słaba jakość

https://www.youtube.com/watch?v=DJovA_TARMM

https://www.youtube.com/watch?v=3KxssM6NexU
Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepotrzebne panewki z starego silnika i kiedy je oskrobie nożem tak że mam opiłki z panewki to też przyciąga ale słabiej. Wiec magnes to słaby wyznacznik niestety :(

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej sprawa z deka rozwiązana. Dostałem kilka filtrów z wymian z motocykli i są takie same w nich opiłki jak u mnie . ALE żadnych złotych opiłków nie może być . Yamahą zrobiłem już 500 km nie oszczędzając pieca i pracuje ładnie. byłem tez u kilku magików i na słuch dla nich jest wzorowo.

Co ciekawe w moim starym mercedesie 2.3 turbo diesel wymieniałem wczoraj olej i zbadałem dokładnie filtr i też są opiłki w kolorze metaliczno aluminiowym a ten silnik pracuje wzorowo ciśnienie oleju 4 atm , oppala w duże mrozy i nie połyka oliwy

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...