Skocz do zawartości

gaźniki CB 750 silnik 79-83


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gaźnikami Keihin w modelu CB750Custom. Silnik z oryginalnym przebiegiem około 15000 km, przestój około 20 lat, po moczeniu garów naftą około tygodnia ciśnienie sprężania na zimno: 8,5-8,5-9,0-10,5. Gaźniki ściągnięte z USA, wersja z pompką przyśpieszającą. Byłem pierwszym Homo Sapiens który tknął te gaźniki. Są po gruntownym i dokładnym czyszczeniu, wymienione Air Cuty, dysze, pompka przyspieszająca, zaworki iglicowe, wszystkie uszczelki (komplety naprawcze K&L made in Japan). Problem tkwi w tym, że moto nie jest w stanie utrzymać wolnych obrotów - skaczą od 1500 do 3000. Wszystkie regulacje przeprowadzone zostały z największą starannością - zapłon F1.4 II, skład mieszanki 1-1/2, poziom pływaka 15,5 mm synchro idealne, gniazda zaworków iglicowych wypolerowane (patyczkiem do uszu + pasta Autosol dla lepszego styku ze stożkiem zaworka), lewe powietrze wykluczone, świece, przewody, fajki NGK nowe, poziom paliwa na pracującym piecu około 5 mm poniżej krawędzi korpusu gaźnika.

W czasie jazdy po wciśnięciu sprzęgła i zamknięciu gazu obroty pozostają przez około 30-50 sekund w granicach 4000-5000 obrotów, kilkakrotna przygazówka powoduje spadek obrotów. Po zdjęciu gaźników zauważyłem, że są ślady wachy na króćcach dolotowych. Zdziwko mnie chwyciło jak odkręciłem pokrywę Air Cut w pierwszym gaźniku a tam, od strony sprężyny WACHA !!! Skąd piec pobiera paliwo po zamknięciu gazu !!! Ja już klękam, nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku. Gaźniki wyjąłem rozłorzyłem i odwrotnie 3 razy i DUPA. Może ktoś z Was miał podobną sytuację, proszę o wskazówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na 100% pewny czy w CB 750 jest tak samo, ale w CB650 kiedyś bardzo mi dały w kość takie połączenia równoważące ciśnienie pomiędzy gaźnikami. Muszą być drożne i mieć spory prześwit - nie można ich podmieniać na mniejsze. Mi zalewało gaźniki, jak zrobiłem te odpowietrzenia to było dobrze.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...