Skocz do zawartości

skrzynia biegów wariuję zx 12


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze skrzynią biegów w zx 12 , a więc tak na czwartym biegu zaczęło słychać dziwne metaliczne stuki w całym zakresie obrotów. do tego czasami jak wrzucam jedynkę kontrolka N gaśnie i próbuję ruszyć to nic się nie dzieję i nie chce jechać ale luz to nie jest bo moto gaśnie po puszczeniu sprzęgła .dopiero po zgaszeniu wrzuceniu luzu i odpaleniu można wrzucic prawidłowo jedynkę. zaczęło to się dziać od jakiegoś czasu najpierw wszystko było dobrze potem ten dzwięk na czwartym biegu teraz na dodatek problem z jedynką ja bym obstawiał kosz sprzęgłowy ale to wtedy czemu ten metaliczny dzwięk na czwórce? dodam , ze moto jest jeżdżone turystycznie i nie do odciny itd

PS . Dodam jeszcze że jest to rocznik 2000

Edytowane przez orzeł zx 12`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak nie jeździć, bo może rozwalić i zablokować skrzynię. A skrzynia jest do roboty. Po prostu.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś bawiłem się w naciąg linki od sprzęgła i te sprzęgło jakoś dziwnie łapie jak mocno naciągnąłem to przy puszczaniu delikatnie sprzęgła motocykl gasł i nie chciał za ch*** ruszyć. jak poluźniłem to ta jedynka wchodziła ale coś hałasuję ten kosz i w ogóle.Jestem ciekaw czy to sprzęgło czy skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pewnie poprzednim właścicielem, był dziadek, co tylko do kościoła jeździł 1 raz w miesiącu...

 

Nie ma co się łudzić i wmawiać sobie, że wszystko tylko nie poważna robota.... tak nie jest..

 

Skrzynia do przeglądu.

 

J-999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja się nie łudzę i nie wmawiam sobie niczego tylko piszę jak jest bo nagle skrzynia tak o nie odmawia posłuszeństwa chyba co? i piszę że nie jeździłem nim do odciny bez sprzęgła itd co by mogło mieć wpływ np na ułamanie któregoś z zębów ja się liczę z tym nawet że cała skrzynia do wymiany będzie ale wolałem się podpytać bo może ktoś miał podobny problem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że miało. Akurat w ZX12 nie robiłem, w różnych innych tak. I z tym zablokowaniem koła to nie jest wyssane z palca. Jedynka to może być problem nawet elektryczny- kawasaki gaśnie przy puszczaniu sprzęgła, jeśli czujnik nóżki bocznej szwankuje, ale stukająca czwórka to tykająca bomba. Zresztą każdy mechanik by wydać decyzję o rozbiórce silnika powinien najpierw się przejechać i posłuchać- tak dla pewności.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...