Skocz do zawartości

Pomoc przy woborze, ogłoszenia


hubs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciągnie Cię w stronę H-D to ja bym wybrał tego ze Złocieńca za 17tyś, lub ze Świebodzina za 13,5 tyś. Ewentualnie z Poznania za 15,8 tyś. Sportster to trwała maszyna, ale jeśli podejdziesz do niego jak do japonii to się zawiedziesz, ale wolnych obrotów żaden nie będzie miał takich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam H-D na pierwsze moto. Chyba że z salonu. Harley miał swój okres błędów i wypaczeń. Dużo wypuścił niedoróbek. Popytaj na zlotach. Ja jeżdżę Hondą Shadow i na pierwsze moto polecam VT 1100 ale pięciobiegową. Jeżeli kupisz 750, to za jakiś czas będzie Ci za słaby. 1100 waży prawie tyle samo i ma zapas mocy. Tej mocy też nie ma aż tak dużo. Jednak 750 to też bardzo dobry wybór. Nie bierz Magny / VF. To moto trochę jak dziki mustang. Ma humory i lubi szybką jazdę. Niektóre modele miały jakąś wadę i coś tam się psuło. Pod koniec lat 80-tych ktoś na Magnie 1100 (ponoć fabrycznej) pobił rekord prędkośi jadąc prawie 300 km/h. Fajny moto z Historią, ale na kolejny motocykl. Jeżeli nie Shadow to - Yamaha. Tu Ci jednak nie podpowiem co do modelu. Za Hondą przemawia niezawodność, bezobsługowość i trwałość. Za Yamahą -niezawodność i... hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

 

jestem po słowie z gościem ale jeszcze nic nie klepniętego.

co powiecie o tym?

http://otomoto.pl/oferta/kawasaki-vulcan-vn-900-c-custom-vs-vl-vt-xv-xvs-ID3hiyzF.html#730c03801a

 

byłem zobaczyłem i jestem podjarany jak arab na kurs pilotażu..:)

warto czy nie?nie pytam pod kątem stanu technicznego itd...pytam o wasze wrażnia i doświadczenia odnośnie tego motocykla

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek96 Wiesz, nawet diler H-D wypowiadał się w TV (chyba Motocyklicznie), że W TEJ CHWILI motocykle HD to zupełnie inna jakość. Przed zakupem motocykla spotykałem się z motocyklistami z pewnego klubu. Byli podzieleni w sugestiach między Hondą i Yamahą. HD na pierwsze moto jednogłośnie odradzili mimo iż niektórzy sami mieli Harleye. Wiesz, sam chciałbym mieć Harego, ale max 5-io letniego lub ... weterana. Inna sprawa jak znasz motocykl od kilku lat i wiesz co bierzesz. W takim wypadku możesz i Jawę brać.

Co do Vulkana to pogadaj z klubem Vulkaneria. Może sprzedadzą Ci jakiś pewny egzemplarz. Uważaj na łańcuszki rozrządu.

 

Może w wyborze pomóc Ci odpowiedź na kilka pytań np. :wał, łańcuch czy pas napędowy?

Na pierwsze moto polecam wał. Jedyna eksploatacja to wymiana oleju co kilka lat. W zasadzie zapominasz że go masz. Wada-słabsze przełożenie mocy. Dla mnie osobiście niesamowita wygoda. Jeżeli zamienię na coś innego, to tylko pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nazwa japońska nie oznacza że Japończyk. Moją Hondę wyprodukowano w Ohio. A z Harleyami wśród motocyklistów jest tak że albo je lubisz albo nie. Mało osób jest obojętnych. Wiele też zapewne zależy od modelu i rocznika. Popatrz na gloryfikowaną przez niezawodność Hondę. Wersja VF im po prostu nie wyszła (chodzi o awaryjność) jednak jest tam wielu miłośników tej maszyny. Harley to Harley. Zawsze będzie modny i elitarny. Sam kiedyś napisałem piosenkę z Harleyem w refrenie. Jeżeli HUBS w temacie H-D ma fioła, to niech go kupi. Jeżeli nie, to niech pojeździ czymś mniej kontrowersyjnym i za parę lat dokona następnego wyboru. Nie będę tu przytaczał wszystkich zasłyszanych opinii. Najważniejsze, to kupić moto z dobrych rąk. Teraz raczej bym wybrał kilka modeli i zasadziłbym się w forach motocyklowych czekając na sprzedaż od starego i znanego forumowicza z referencjami od wielu osób. Nie są to ceny "preferencyjne", ale dające bezpieczeństwo. Ja kupiłem z Alle i na emocjach i mam mieszane uczucia. Mogłem kupić dużo lepiej.

 

 

A jakość miała się polepszyć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...