Skocz do zawartości

Suzuki DR600 ciężko pali


Kaebab
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem: kupiłem uszkodzony motocykl Suzuki DR600 i wymieniłem głowice i tłoka, po złożeniu nie mogłem go odpalić, później rozkręciłem go aby sprawdzić czy dobrze wszystko jest ustawione wszystko było ok i go znów złożyłem, ale po półgodziny kopania i po zmianie butów bo mi kopniak rozwalił buta, udało mi się go odpalić, ale z silnika wydobywa się odgłos jakby łańcuch rozrządu stukał po ściankach silnika. Czy ten stukot to wina luźnego rozrządu i on również może powodować to że motor ledwo pali i przy tym okrutnie oddaje kopniakiem?.

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy Ci klina pod magnetem nie ścieło . Rozrząd w tym moto jest względnie cichy (łańcuch) a przy dobrze ustawionym autodekompresatorze (na kopce przy silniku jest mechanizm zwalniania a na głowicy "elementy wykonawcze") , sprawnym gaźniku i zapłonie można ją odpalić ręką .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz w ktorym momencie jest iskra, powinna byc prawie w GMP ( zazwyczaj chyba ok 3 mm przed GMP)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tłok, głowice, wyczyściłem gaźnik i złożyłem. Dekompresator jakiś mam obok klamki sprzęgła i jak uda mi się go odpalić to elegancko jeździ siły ma dużo, odczuwalnie więcej niż w Yamaha XT 600, ale jak go zgaszę to znów ciężko zapalić i odbija kopniak, Wydaje mi się właśnie że ten łańcuszek rozrządu jest już skończony lub napinacz bo jak jest zapalony to wydobywa się take stukanie z silnika i jak oglądałem filmiki na yt co podobny odgłos się z silnika wydobywał to ludzie pisali że to możliwe że łańcuch rozrządu tam stuka.



Odpalałem dziś i odpalił na strzała, ale później jak go wyłączyłem już nie odpalił, wydaje mi się teraz ze rozrząd jest dobry, ale czujnik położenia wału może być uszkodzony, a co do tego stukania to chyba może też stukać ten łańcuch balansujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj na forum DR , tam ludzie znaja lepiej tą konstrukcje

 

http://suzukidr.pl/forum/index.php

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...