Skocz do zawartości

Yamaha Yzf 250, 426, 450 jaką wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam długo zastanawiałem się nad zmianą moto, i po długim czasie wybrałem yamahe icon_cool.gif Teraz pozostaje wybór pojemności i modelu. Zastanawiam się na kupnem yzf 250 2T, 426, 450 , i nie wiem która będzie lepsza. Od moto oczekuje dość dużej mocy. Motor raczej nie będzie jeździł po torze tylko po polnych drogach, lesie czy żwirowniach. Czekam na jakieś porady odnośnie zakupu który rok jaka pojemność i dlaczego właśnie ta a nie inna icon_smile.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Liczę na konkretne informacje a nie odsyłanie mnie do innych tematów :banghead:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz jeździć po lasach,polach itp to szukaj enduro a nie cross-a,bo

 

 

...bo nie będziesz zadowolony :)

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem napisałem że będę jeździł po polach lasach ale chodziło mi bardziej o to że moto będzie używany bardziej amatorsko, i częściej właśnie po leśnych drogach, ale raz na jakiś czas zobaczy teren :) :) A co do Wr 450 jakoś do mnie nie przemawia ale nie jestem podać konkretnego powodu dlaczego :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że udane wr 450 ?? Wszyscy narzekają że w 250, 426, 450 szkoda się pchać a tak naprawdę jeździ ich bardzo dużo, na internetach jest masa ogłoszeń w przystępnych cenach, słyszałem od kilku właścicieli właśnie takich moto że te motory nie są takie złe źli są tylko użytkownicy. Kupując taki motor trzeba naprawdę uważać żeby nie trafić moto nad którym znęcał się właściciel. Wydaje mi się że jak bym kupił coś w dobrym stanie to nie musiał bym w niego dużo wkładać, bo moto wiadomo czasem dostanie po dupie, ale raczej będzie użytkowany sporadycznie i pół amatorsko. Chodzi mi też po głowie myśl kupna jakiegoś moto do remontu ale ciągle się nie mogę zdecydować co kupić. :banghead:

Edytowane przez mozambiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają że w 250, 426, 450 szkoda się pchać...

 

E tam, nie wszyscy :)

 

Nie dziwota że dużo w internetach można poczytać o psujących się Yamahach, skoro jest ich najwięcej ;) Jakoś nie specjalnie rzucają mi się w oczy tematy o tym że się gas gas zepsuł i gas gasy są do dupy. To może oznaczać że faktycznie są bezawaryjne, albo że jest ich po prostu mało ;)

Sam miałem WR250 i bardzo sobie chwalę.

Aha, pomysł żeby coś kupić do remontu i zrobić dla siebie to dobra myśl. Może nie zaoszczędzisz wiele ale przynajmniej wiesz co będziesz miał.

Edytowane przez 4jku

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, pomysł żeby coś kupić do remontu i zrobić dla siebie to dobra myśl. Może nie zaoszczędzisz wiele ale przynajmniej wiesz co będziesz miał.

 

Dokładnie. W cross-ie i tak będzie musiał robić remonty, a w enduro wypadają rzadziej i jak teraz sobie zrobi,to pojeździ trochę czasu

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie o to mi chodzi, że po remoncie będę wiedział czym sie wożę :) Czytałem trochę o Tych wr 450 i trochę mnie zaciekawiło mimo to dalej mnie ciągnie do YZF ale ostatniego słowa nie powiedziałem ;) Przeglądając ogłoszenia dużo jest ofert 250 2T, 426, 450 w przedziale cenowym od 5000zł do 7000zł lecz wszystkie po niżej 2004r. W niedługim czasie planuję udać się na jakieś oględziny , Co uważacie o moto w takim przedziale cenowym ?? wiem że to pytanie trochę na wyrost bo nawet nie widzicie moto, ale jakoś trzeba próbować :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez mozambiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć spory rozrzut... Z jednej strony cross 2t a z drugiej enduro 4t :D Zastanów się dobrze do czego ma ci służyć i weź pod uwagę 2 i3 post.



Przecież YZF i WR mają praktycznie te same silniki tylko z inna charakterystyką...

 

Ciekawa teoria ;) Poza tym cross a enduro to nie to samo.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrfke polecam mam 450tke.. 2005 rok i naprawdę nie ma jej czego zarzucić.. :) jeśli dbasz to chodzi mocy ma dość dużo ( ja mam seryjnie blokowany wydech) można ją odblokować jeszcze :D

 

a jesli Ci sie nie podoba (zresztą tak jak wielu) design Yamahy możesz przecież lampe wywalić tył i przód i już prawie jak yzf ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...