Skocz do zawartości

Ukraina 2015


romans
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jest właśnie dwóch gości z Ukrainy, z miasta Goła Pristań, gdzieś w pobliżu Odessy. Mówią, że sytuacja normalna i zapraszają. O wojnie nie bardzo chcą mówić.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko paszport i zielona karta. Na granicy trochę mocniej sprawdzają, ale normalnie. Dopytują się gdzie, po co, ale specjalnych trudności też nie robią.

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjazd w czwartek z Bydgoszczy ok. 15:30. Jadę na maksa do Radomia Norbit usługi noclegowe http://www.booking.com/hotel/pl/norbit-usaugi-noclegowe.pl.html?sid=bd74fb12af7a0f01186045fbb7703edb;dcid=4;checkin=2015-04-30;checkout=2015-05-01;ucfs=1;srfid=ca5c507ef78463efa89afd6a50da4e3294cbfe2cX1;highlight_room=87034102

Rano 1 V wyjazd do Lvova. Zmieniłem rezerwację ze Sputnik-a na Guest Hotel Lviv https://www.booking.com/hotel/ua/guest-house-l-viv.pl.html?aid=304142;sid=bd74fb12af7a0f01186045fbb7703edb;dcid=4 wieczorem na jakieś piwo. 2 V zwiedzanie, niedziela po śniadaniu powrót do domu. Coś zaczyna Hrywna drożeć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisałem rezerwacje już są, rezerwować bo w tym Lwowskim zostały (13 III godzina 12:00) trzy dwójki standard, ale i te droższe są za rozsądne pieniądze...

Edytowane przez romans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ten hotel jest 4 km od centrum, trochę daleko z buta. Pokój dwuosobowy z łazienką 125zł mniej więcej za dwie noce. Znalazłem inny w centrum, taki pokój 175zł. No i przede wszystkim nadal zastanawiam się, czy 1 dzień to trochę nie za mało na zwiedzanie tego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odległość do miasta to nie problem bo można napewno dojechać tam za rozsądne pieniążki np.taryfą. Najważniejsze aby był prywatny strzeżony parking, który oferuje hotel, hostel itp. Jeśli nie zobaczy się wszystkiego to zawsze można tam wrócić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem jest to wyjazd zwiadowczy przed lipcowym wypadem do Kamieńca i innych naszych fortec. Lwów, śliczny ale nie jestem fanem zwiedzania wszystkich kościołów i uniwersytetów. Jest kilka punktów, które trzeba obejrzeć, a więc starówkę, cmentarz Łukaczowski może wejść na górę zamkową. Ważne by poczuć atmosferę miasta, poprzyglądać się ludziom, wypić browara. A co do odległości to damy radę, a przejść się ulicą Bohaterów UPA i Bandery bezcenne ;) Ps. ważny jest prywatny parking np. bez dopłat i cena lokum i śniadanie. Hrywna jest bardzo niestabilna i HGW co będzie za 45 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...