Skocz do zawartości

[XT 600] - Kickstarter napędza rozrusznik, co jest grane?


fakir_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, pacjent to Yamaha XT600 1vj z 87 roku, po remoncie silnika.

 

Sprawa jest taka, że silnik poskładałem tak jak każe manual krok po kroku (był szlif cylindra i nadwymiarowy tłok), pali bez problemu z rozrusznika, lecz odpalenie kopajką sprawa problemy ponieważ po kilku nie udanych próbach odpalenia dzieje się coś takiego że kopajka stawia znacznie mocniejszy opór i słychać obracający się silnik rozrusznika.

Bardziej mnie martwi fakt że kopka napędza rozrusznik, niż to że ciężko pali z kopniaka - możliwe że stosuję złą technikę lub też źle wyregulowany gaźnik (mieszanka ustawiona na wyjściowe 2obr.)

 

Czyżby to kończące się sprzęgiełko rozrusznika które blokuje się w tą stronę w którą powinno "przepuszczać" obroty wału?

Dodam że po próbie uruchomienia z rozrusznika, zgaszeniu silnika i ponownej próbie odpalenia z kopniaka wszystko jest ok, dopiero po którejś z rzędu nie udanej próbie "kopnięcia" zasprzęgla się rozrusznik i użycie kickstartera jest nie możliwe - trzeba odpalić z rozrusznika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wał kręci się w drugą to sprzęgiełko może łapnąć . Zakleszczenie oznacza zbyt duże wytarcie klinów .

Tylko ten kickstarter mnie zastanawia , nie powinien nieproszony reagować niezależnie od kierunku obrotu wału. Coś tam poprzestawiałeś .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jeśli kickstarter załapie tą dziwną przypadłość, czyli ciągnie za sobą rozrusznik, to nawet przetaczanie na biegu motocykla w przód owocuje tym że napędzamy rozrusznik.

Akurat tak się składa, że silnik od strony alternatora i sprzęgiełka rozrusznika nie był rozbierany, więc nie ma możliwości, abym coś źle złożył, ale ręki nie dam sobie uciąć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...