Skocz do zawartości

magna vf750c rc43 1994 - przelewa paliwo po dłuższym postoju


marcinku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Podpowiedzcie proszę co może być przyczyną:

Po dłuższym postoju (kilka miesięcy) bez uruchamiania po odpaleniu z silnika (dokładniej spod gażników) leje się ciurkiem paliwo. Silnik pracuje normalnie ale niestety cały czas wylewa się paliwo i nie wiadomo skąd.

Była sugestia wieszających się zaworków iglicowych dlatego na koniec ubiegłego sezonu zostały wymienione zestawy naprawcze w każdym z 4 gaźników, przy okazji wymieniono króćce dolotowe oraz zrobiono czyszczenie i synchronizację gaźników. Niestety zima przyszła szybko i moto zdążył przejechać tylko ok 100km. Teraz pierwsze odpalenie po zimie i znowu to samo leje się jakby ktoś szklanką wylewał spomiędzy gaźników.

Co może być przyczyną i gdzie tego szukać ? Któryś z pływaków dziurawy ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm dzięki za sugestię, ale wydawało mi się że kranik działa na zasadzie on - puszcza paliwo z góry smoka, off nie puszcza w ogóle, reserve puszcza otworem z dołu smoka. Tak dokładnie jest po otwarciu w pozycję on paliwo jest puszczane. Poza tym ponieważ kranik przeciekał na zewnątrz to w ubiegłym roku go wymieniałem i wycieki zniknęły. Wg mnie coś jest nie tak ale raczej w gaźnikach tylko nie potrafię zdiagnozowac co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem na oryginalny. Jak dla mnie to zwykły mechaniczny - nie ma tam doprowadzenia żadnego podciśnienia i jak sprawdzałem zasadę działania to jest dokładnie tak jak pisałem. Dodatkowo żebyśmy się dobrze zrozumieli jak moto stoi to nic się nie dzieje i nic nie cieknie obojętnie w jakiej pozycji jest kranik. Jak jeżdżę co parę dni to również wszystko ok. Ale jak postawię na miesiąc, dwa lub dłużej to po odpaleniu leje się z niej jak nie wiem co :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...