Skocz do zawartości

FZS 1000 problem z exup


Zuugor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim fazerem (rocznik 02) :/ Ostatnio robiłem polerke układu wydechowego poskładałem odpaliłem wszystko ok. Wczoraj przekręcam kluczyk komputer wywalił błąd...(7) przekręcam 2x a tu z silnika exup wydobywa się dźwięk jak by się kable nie stykały (jak na filmiku)

Może ktoś spotkał się już z takim problemem? Bo już sam nie wiem czy to jest wina uszkodzonego silniczka czy może przekaźnika lub czegoś innego... A i byłem w serwisie yamahy... Ich propozycja to kupno nowego za 1500zł... Lecz nie są pewni czy to jego wina ehh...

 

Sorry, że może zaśmiecam forum taką pierdołą ale już nie mam pojęcia gdzie szukać rady...

Edytowane przez Zuugor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, one potrafią przyrdzewieć - rozbierz EXUPA na dole, nasmaruj miedziowym.

Kiedyś też miałem podobnie, silniczek brzmiał jakby miał zwarcie i się palił - wyjąłem, przesmarowałem kółka (tam jest taka przekładnia na wierzchu silniczka), złożyłem do kupy i było git.

Tylko troszkę ciężko się ten silniczek na zewnątrz silnika wyciąga, ale dałem radę ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem cały wydech był polerowany więc EXUP na dole całkowicie wyczyszczony i nasmarowany. Silniczek udało mi się wydostać i bez linek obraca się w jedna stronę zatrzymuje i cały czas bzyyczy. Po rozkręceniugo bez zębatek (przekłądni) silniczek obraca sie w jedną później drugą strone a następnie komputer wywala błąd 7.

Edytowane przez Zuugor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest. Komputer wywali błąd dopóki nie złożysz i nie zacznie działać. Parę razy pokaże błąd, a po przejażdżce się ustawi - tak mój zrobił.

Ale że się zatrzymuje, to chyba niedobrze.

Nie mam serwisówki pod ręką, tam bym poszukał, może będą jakieś wskazówki?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ale chyba ten element ktory jest na filmiku to nie jest exup tylko serwo które znajduje sie pod zbiornikiem...w serwisówce jest tylko info o luzie linki jaki powinien być na zaworze,a z dzwieków które słysze wnioskuje że zębatki w serwie nie są już zębatkami, albo silnik sie rozwalił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja to serwo. Hmmm... Powiem tak myślę, że to silnik zębatki wyczyściłem są w stanie idealnym potencjometr tez działa prawidłowo. Możliwe że są luzy na zębatkach i jedna wcina się w drugą dlatego silnik wydaje takie dźwięki ale trudno to ocenić bo tego nie widać.... Lub silnik już nie jest taki cudowny jak kiedyś.. No nic kupie jakąś używkę serwo i sprawdzę czy to jego wina...

Edytowane przez Zuugor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo było ustawione, bynajmniej tak mi się wydawało linki luźne za 1x wszystko było ok. Za 2x dopiero jedna z linek była mocno naprężona i silniczek wydawał taki dźwięk (możliwe ze serwo się jakoś zwiesiło?). Teraz nawet bez linek czasami obróci się kawałeczek a później zatrzymuje i wydaje taki dziwy dźwięk ja na filmie więc to chyba nie przez nie. Można go jakoś zrestartować czy on się restartuje po przekręceniu kluczyka na zapłon?

 

A i wyczyściłem już tam wszystko co tylko można rozebrać i nic...

Edytowane przez Zuugor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu grzebania w końcu udało się wszystko poskładać... Przeczyściłem wszystkie kostki serwo całkowicie poskładane od nowa i nasmarowane ii działa... jeszcze za pierwszym razem jak się przejechałem wywalił błąd 7 ale po drugim ustawieniu wszystko śmiga. To dziwne bzyczenie też ustąpiło ( delikatnie słychać ale nie tak jak wcześniej). Problem rozwiązany można zamknąć temat :) Jeszcze raz dzięki.

 

ps. Nie polecam kupować u tego Pana używanych części w stanie ,,idealnym" http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1VCdT/

Edytowane przez Zuugor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...