Skocz do zawartości

[Hornet] Stuki z lewej strony silnika


piottrek17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem motocykl - Honda Hornet 600 2005r. i usłyszałem delikatne stukanie slyszalne z lewej strony silnika bardziej slyszalne przy ciepłym silniku. Słychać również sprzęgło ale to podobno "norma" w tym modelu, pozatym cichnie po wciśnieńciu sprzegłą . Poniżej filmik na którym można posłuchać silnika.

 

 

Kilka uwag:

- filmik nagrany przy temperaturze silnika ok 80*C

- przy 0:40 wrzucam bieg zeby tez mozna było posłuchać

- cieżko stwierdzić czy stukanie sie nasila wraz ze wzrostem obrotów, możliwe ze silnik, wydech zagłusza ten dźwięk.

- po osłuchaniu silnika stetoskopem mechanik potwierdził ze słychać lekkie pukanie w silniku

 

Przez mechanika został spuszczony olej. W linku znajdują się zdjęcia osadu ze spuszczonego oleju na którym można zobaczyć połyskujące na złoto drobinki.

 

https://drive.google.com/folderview?id=0B7sxZJp_LLiTbEl4SVIyWWJKbWc&usp=sharing

 

Proszę o opinie:

1. Co to może być? Z tego co udało mi się dowiedzieć to mogą być panewki jednak to nie jest pewne ponieważ jednak dosyć cicho to słychać i te drobinki są naprawdę małe. Nie wiem co jest jeszcze w filtrze ale w tym osadzie nie udało sie mi zobaczyć drobinki większej niż 1mm.

 

2. Do dalszej diagnozy zaplanowany jest: wlanie nowego oleju, osłuchanie go na hamowni z wyciszonym wydechem, synchronizacja gaźnikow i sprawdzenie luzów zaworowych. Czy wg was któraś z w/w czynności pomoże w diagnozie problemu? Jak bez rozkręcania silnika wyeliminować sprawdzić panewki lub wyeliminować je jako źródło problemu?

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

@EDIT: Dodam jeszcze że mechanik zauważył wibracje na podnóżkach w okolicach 5k obrotów.

Edytowane przez piottrek17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że to nie przegazowałeś z raz, wydaje mi się że trochę nie równo chodzi, poza tym jest ok.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mało tych opiłków ... Jak juz tłukło to było sporo złota jak płatków w owsiance . A tutaj nie wiem .

Może ktoś przegumował i przyłapało ..

Skręc obroty jałowe do 1100 i zrób filmik z przegazówką albo daj komus kamerkę do potrzymania i rusz kilka razy z miejsca.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki janosikkk za odpowiedź. Martwią mnie te opiłki bo skoro już są to znaczy że panewki się przytarły i pytanie czy w niedalekiej przyszłości nie będą stukać jak szalone a kupiłem motocykl od poleconej osoby-mechanika motocyklowego w stanie "idealnym".

 

Nakręce filmik jak moto będzie na hamowni i wyciszy się wydech to myślę ze wszystko będzie słychać i później wrzucę filmik tutaj.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale do testu . Przy niższych jałowych klepanie będzie wyraźniejsze . Teraz nierówno pracuje i do tego dość wysoko no i nie wiem czy to kosz , rozrząd czy coś innego a słychac gdzies w tle takie rytmiczne ciche popukiwanie .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...