Skocz do zawartości

dzwonienie (stuki) w silniku


nowciop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moją Voluśką. Mianowicie słychać dość głośną pracę w przednim cylindrze. Dzwonienie jest bardzo wyraźne. Nie cichnie po rozgrzaniu. Kilka osób tego słuchało. Jedni mówili, że to wałek rozrządu, jeden że panewka.

Dodam, że moto bierze olej. Co prawda nie dymi ale na 1000km 0,5 l muszę wlać. Jak nie więcej.

Czy może ktoś postawić jakąś diagnozę na podstawie tych danych? Co robić?

remontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spuśc olej i poszukaj złotka . Moze ktoś kiedyś zapomniał dolać no i zaczęło dzwonić :bigrazz:



Wałów korbowych w japońcach się nie naprawia. Nie stwierdzono jeszcze skutecznego remontu starczającego na dłużej niż kilka tyś . kilometrów a dorabiane panewy zdychają srednio po 500-1000km .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano.

Sprawny wał z kompletem panewek albo sprawny silnik. Praktyka pokazuje że wymiana silnika kosztuje podobnie a odpadnie ryzyko nieudanej naprawy no i czasu idzie dużo mniej . Niemniej w przypadku znalezienia złotka ze 2-3 koła musisz przygotować . Pozostałości pozwolą odzyskać niewielką część pieniędzy .



Ale zanm zaczniesz szukac nowego pieca to nagraj ten twój , wrzuć na jutuba i daj linka tutaj . Swojego czasu sporo złomu przewinęło się przez moje ręce ale nie było wśród nich nic z 800 / 1500 od czoperów Suzuki i nawet nie słyszałem o zarżniętej panewce w tych modelach . Owszem , np. VZ800 potrafił opierdolić sporo oliwy jak był dojechany ale póki miał co spalać to działał.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano.

Sprawny wał z kompletem panewek albo sprawny silnik. Praktyka pokazuje że wymiana silnika kosztuje podobnie a odpadnie ryzyko nieudanej naprawy no i czasu idzie dużo mniej . Niemniej w przypadku znalezienia złotka ze 2-3 koła musisz przygotować . Pozostałości pozwolą odzyskać niewielką część pieniędzy .

 

Ale zanm zaczniesz szukac nowego pieca to nagraj ten twój , wrzuć na jutuba i daj linka tutaj . Swojego czasu sporo złomu przewinęło się przez moje ręce ale nie było wśród nich nic z 800 / 1500 od czoperów Suzuki i nawet nie słyszałem o zarżniętej panewce w tych modelach . Owszem , np. VZ800 potrafił opierdolić sporo oliwy jak był dojechany ale póki miał co spalać to działał.

ok. Postaram się to nagrać. Co do wymiany silnika, to chyba istnieje prawdopodobieństwo, że trafię na podobny złom.

'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa ale to załatwia rachunek/umowa K-S za używkę z oświadczeniem o takim a takim stanie technicznym . Pozatym ktoś ewidentnie musiał zapomnieć dolać oliwy bo jak zyje to nie słyszałem o uwalonych panewach w Volusii .

Dawaj film bo póki co wróżymy z fusów.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze możesz dzięki niemu wygrać karmnik dla ptaka a konkretnie dla dzięcioła :D

 

Sprawdź jescze czy wnętrze kolektora wydechowego się nie obluzowało(pęka i dzwoni czasami podobnie do panewki) i spuść olej w poszukiwaniu złota .

Na 90% panewka .Ale posłucham sobie jescze ze 3 razy .



A jescze nie pytałem o to kiedy i w jaki sposób zaczeło dzwonić ? Nagle czy tak sobie narastało ?



Piece na ebaju zaczynają się od 600USD , wycieczka ze 150USD + cło + vat + odprawa (polonez to chyba 150zł netto)

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kiedys tak miałem w cbr 1000F . Silnik stanał, koło zablokowało, a naprawa kosztowała 3000 tys zł. Oj bolało, bolało.

 

Pozdrawiam

 

 

No, 3000 tysięcy musiało boleć :-D

Za spam w dziale mechanika dość szybko rozdajemy nagrody...zmykajcie do piwa na takie pogaduszki.

 

Jak dla mnie też panewka.

Teraz olej do miski i szukaj opiłków.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...