Skocz do zawartości

[SM] Yamaha YZ 125 - Prawko itd.


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim. Planuję w następnym roku kupić Yamahe YZ 125 jednakże Supermoto. Możecie mi powiedzieć kilka rzeczy?;

1. Jaki jest wasz stosunek jeśli chodzi o YZ 125 SM (Opłaca się, nie, dlaczego, dobre?)

2. Jak to jest z prawkiem na 125? Prawko za miesiąc zaczynam, a chciałbym jeździć chociaż troche legalnie. Trzeba 3 lata mieć A żeby jeździć legalnie moto 125? Czy jak zrobie B to od razu mogę latać 125? Nie wiem dokładnie jak to jest teraz.

3. Jak to jest gdy złapie mnie policja na SM? Co muszę zrobić aby nie otrzymać żadnej kary, przy przykładowej rutynowej kontroli.

Edytowane przez Cytruis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie się nie da :D Ale praktycznie ... :D

 

Tak myślałem że YZ fabrycznie jest bez homologacji, jednak na YT jest wiele filmików YZ 125 (chyba) zarejestrowaną. A co ze mną gdy mam prawko na moto ale jest niezarejestrowany i jadę po drodze publicznej?

Edytowane przez Cytruis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to co? Zgadnij, jedziesz czymś czym po drogach publicznych jeździć nie można...

 

Piszesz, że dopiero będziesz robił prawo jazdy, to weź sobie najpierw poczytaj. A dopiero potem kombinuj.

 

A co do pytań:

1. nie wiem, nie jeździłem

2. Jak masz PJ kat. A, to można jeździć wszystkim od razu. Mając kat. B, jeździ się samochodami do 3,5t - nie motocyklami (co prawda teraz można (125cm3), jeżeli ma się B od minimum 3 lat)

3. Wtedy dzwonisz po ojca. Ojciec przyjeżdża, daje Ci po pysku i to porządnie, bo policjanci muszą się nad Tobą zlitować. Jeżeli trafisz na takich empatycznych to może Was puszczą, jeżeli nie to masz problem plus obitą twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...