Skocz do zawartości

zakup motoru problem


breado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupic od znajomego crossa enduro.

Chyba ma go jeszcze nie rejestrowanego i odkiedy zakupil krosa ( pare miesiecy temu ) nie byl zalatwiac papierkowej roboty.

 

Teraz ja chce go kupic i mam pytań pare:

 

-motor chce tylko oplacic w skarbówce czy nie dostane kary za to że on od zakupu nie oplacił go?

- oraz moge oplacic skarówke i na tym zakonczyc ? ( nie chce rejestrowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma homologacje ale migacze zdemontowane.

JA chce tylko do jazydy po lesie ale nie chce pozniej jakiejs kary dostac o ile mozna wgl dostać ?

 

Czy sa szanse ze jak nie opłace tego to jakos mnie dolapia ? ( nie chodzi o wpadke jak mnie policja zatrzyma tylko ogolnie papierkowo jakos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowy rozsądek. Nie możesz odpowiadać za to, że ewentualnie ktośinny nie opłacił podatku. Udajesz się do US z umową kupna-sprzedaży, płacisz i już. Nie ma to nic wspólnego z rejestracją o ile nie zamierzasz tego sprzętu rejestrować a chcesz żyć w zgodzie z prawem. Jeśli natomiaśt chcesz go zarejestrować, to sprawa trochę się komplikuje, bo z tego co zrozumiałem kolega go nie rejestrował tak?

Czy kolega kupił go zarejestrowanego czy nie?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega kupil zarejestrowanego ale sam go nie przerejestrowywal

Zakładam że w umowie sprzedającym będzie kolega .

Nie musiał przerejestrowywać ale jeśli nie opłacil PCC to go bedzie US ganiał z kijem . W sumie nie twój problem .

Pytanie czy kolega zapłacił w skarbówce podatek od czynności cywilno - prawnych do 30 dni po zakupie . Jesli tak to nie ma tematu . JEsli nie zapłacił to będziemy myśleć :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , tylko za siebie .

 

Jeśli kolega kupował moto od firmy na fakturę to nie musiał płacić PCC , jeśli kupił od zwykłego ludka - osoby fizycznej to bedzie miał problemy zaraz po tym jak udasz się do skarbówki opłacić PCC (za siebie) . Napisz jak było z jego zakupami.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak , zapomniałem o tym limicie do 1000zł . Ostatni raz kupiłem tanie moto 7 lat temu ...

Tylko jak na umowie będziez miał 990zł a moto to np. CRF450 z 2005r to raczej nie przejdzie . No cyba że kupujesz uszkodzone , po dzwonie albo z walniętym piecem to wtedy jest szansa bo uszkodzenia moga mieć różną wartość.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opłacone? Motung teoretycznie nie musi być przerejestrowany, ale OC musi być opłacone. Inaczej możesz się wpieprzyć w niepotrzebne koszty. Jeśli było wykupione to luz, jeśli nie wykup w dniu zakupu- motocykl nie musi być zarejestrowany na Ciebie, żeby można było go ubezpieczyć.



Tak, ok 40 zł Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...