Skocz do zawartości

Wybór Enduro/SuperMoto POMOCY!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem tu nowy ale od pewnego czasu przeglądam to forum.Mam do was pytanie a mianowicie na wiosne chciał bym kupić motocykl enduro lub sm mam 20lat ok 190cm wzrostu oraz ważę 90kg :)

Głównie jeździł bym po lesie (nie jekies hard enduro tylko w miare "spokojnie przejażdżki) no i oczywiście również po drodze

kwota jaką będę dysponował to ok 7500zł Dodam że mam już jakieś doświadczenie w jeździe na motocyklach zaczynałem na crossach 50cc sporo jeździłem huska 610 ( ogień :D) kilka razy yamaha dt125. I sam nie wiem co wybrać ale wiem że na 100% chciał bym 4t strasznie podoba mi sie CRF 450 ale wiem ze to cross pomijając brak świateł itp to z tego co wiem śilnik jest strasznie wysilony i częste remonty to coś normalnego;/ więc chciał bym się was poradzić mam nadzieje ze z wasza pomocą uda mi sie wybrać coś sensownego :)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crf 450 za twarda jest do jazdy turystycznej po lesie. Wiem bo mam.

Ja proponował bym się rozejrzeć za yamaha wr 450f tylko trudno o dobry stan. najlepiej było by kupić za 5000 z silnikiem do remontu i włożyć to 2500zł. wtedy wiesz co masz. tylko zwróć uwagę żeby wszystkie pierdułki byłynp. osłony, zatyczki, itd bo to dodatkowe koszta. generalkę silnika na dobrych gratach zrobisz za max 3000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tez myślałem nad czymś takim tylko mam problem nie znam żadnego dobrego mechanika w mojej okolicy który by się podjął takiego remontu sam troche potrafie rozbierałem kilka silników wymieniałem wał lozyska itp ale byly to głownie 2 t więc sam troche bym sie bał podjąć czegoś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stara TE bez pompy oleju , dobry wybór jak chcesz zobaczyć jak przez płomienie i dziurę w silniku odchodzi twój hajs :D

 

nie kupisz normalnego hard enduro 4T za 7500 , albo coś oldschoolowego ( klx , xr , lc4 ) albo na wypasie 2T...

 

o pomyśle crf 450 na moto na lajtowe przejażdzki do lasu to już nie będe się rozwodził , ale cross 4T za 7500 to będzie taka bomba że już lepiej tą Te 610 :D

 

 

włożyć to 2500zł.

 

w zaniedbanej wr450f za tyle remont ?? bez szans , ja w xr600 włożyłem 2700 i robiłem w sumie cylinder i korbę tylko , bez sprzęgła , głowicy czy osprzętu ramy......kupowanie wyczyna do remontu to moim zdaniem bardzo niebezpieczny temat, trzeba się znać żeby nie umoczyć dupy na 2x tyle za ile kupiłeś.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej w takim razie prosił bym Cie micha o podanie nazw 2t lub ewentualnie jesli nie był był to problem to prosił bym o linki do ciekawych aukcji

 

Pomoże ktoś?

Zastanawiałem się jeszcze nad yamaha wr 400 czytałem sporo opinii i myślenie to w miarę dobry motorek co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze jest to super sprzęt. Da się kupić zadbany sprzęt za 8-9 tyś. Jednak lepiej jest wziąć zapas na to że trzeba bedzie coś robić.

Kiedyś pół Polski zjeździłem za takim sprzętem dla brata i takie śmieci ludzie sprzedawali że scyzoryk w kieszeni się otwierał.szukaj moto do 100 km dalej nie ma sensu jeździć. Jeden typ zamiast filtra założył pończochę i twierdził że to specjalnie żeby była mocniejsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DRZ 400 - swietny na las i na droge. Niezawodny, trwały. Za 7500 można coś wyrwać, może nawet z papierami. Ok, jest cięższy niż WR i CRF i inne hard enduro ale to jest dual sport a na "spokojne przejazdzki" jest super.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...