Skocz do zawartości

Rumunia Chorwacja 2015


Krzy_wt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Planuję mniej więcej taką trasę w przyszłe wakacje:

 

Polska - Rumunia (Transalpina, Transforgaska) - Serbia - Bośnia i Hercegowina - Dubrovnik - Split - Polska.

 

Trasa liczy ok 4000 km.

 

Jeżdżę raczej spokojnie ciesząc się każdym przejechanym kilometrem.

 

Podróżuje z dziewczyną

Planowany termin - lipiec, sierpień 2015 (temat wciąż otwarty do ustalenia)

 

Miałby ktoś ochotę się dołączyć : ) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My myślimy o Rumunii i może Bułgarii (chociaż można i Chorwację 3-ci raz odwiedzić;D). Termin dla nas to początek lipca. Też we dwoje i jeździmy bardzo spokojnie. Jak planujecie noclegi? Namiotowo, czy pensjonaty/kempingi/hotele? Może jak nam się uda przejść od myślenia do realizacji to ustalimy wspólne trasy i termin i pojedziemy "we czworo"? ;)

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy przetrenowane jazdy z namiotem i śpiworami, ale w sumie z 14 dni wyprawy po Chorwacji przydały się na 4 noce, wiec jak się od razu nie założy spania wyłącznie w namiotach, to wrodzone wygodnictwo sprawia, że się je tylko niepotrzebnie wozi :) .

OK, więc jesteśmy wstępnie zainteresowani i odezwę się do Ciebie jakoś w marcu, bo wtedy zacznę poważnie się przygotowywać (teraz mam sporo innych spraw na głowie). Jedno co teraz jest pewne to termin między 27 czerwca a 12 lipca, bo wtedy moja Pani ma urlop.

Jest nas dwoje i jedno Varadero :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dwa dni temu w głowie narodził się pomysł na dalsza wyprawę motocyklem. Fajnie było by pojechać w grupie. Znalazłem Wasz wpis na forum i postanowiłem napisać. Chciałem się zapytać o planowany termin podróży oraz czas. Niestety jak to bywa w pracy urlop 2 tygodnie to maksymalny jaki mógłbym dostać. Chciałbym też dopytać czy był już liczony orientacyjny koszt wyprawy? ;) Myślę, że na początek to tyle.
Pozdrawiam Filip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak pisałem mogę jechać między 27.06 a 12.07, czy się ostatecznie dogadamy z Krzy_wt to się jeszcze okaże.

Jeżeli zaś idzie o koszty to minimum trzeba liczyć 5000 na zestaw dwuosobowy (z pewną górką ,ale myślę że to sztywna kwota). Wszystko też zależy od spalania Twojego motocykla, bo to będzie zapewne największy koszt. oczywiście warto mieć przygotowane więcej (w razie "w"). Można też zabrać jedzenie ze sobą, co obniży koszty, ale czy jest sens to już musisz sam sobie odpowiedzieć.

Powiem tak:

W Skandynawii w 2008 przez 16 dni podróży wydałem solo około 4000, ale żarcie miałem z Polski i spałem głównie w namiocie (dodatkowo zdarzyła się awaria, która pochłonęła 500 EUR, więc w sumie wydałem 6000) (http://www.staff.amu.edu.pl/~zalmen3/skandynawia2008 - statystyki w podsumowaniu).

W Chorwacji w 2009 we dwoje przez 15 dni wyszło nam około 5000, część jedzenia w kufrach, część kupiona na miejscu, spanie po kwaterach i 3 razy w namiocie.

Druga Chorwacja w 2012 we dwoje wydaliśmy ponad 7000, ale to nie była objazdówka, tylko dojazd w jedno miejsce i 12 dni laby, imprez i wydawania kasy.; motocykl stał w tym czasie na parkingu. Jechaliśmy też dłuższą trasą (Niemcy, Austria, Słowenia) i tam i z powrotem rozłożyliśmy na dwa jednodniowe odcinki z noclegami w Austrii i Niemczech, co też kosztowało swoje.

Także wszystko zależy od tego na co się nastawisz i jak zaplanujesz. Trzeba też wziąć pod uwagę wzrosty cen itp. Dlatego myślę że 5000 to minimum, naktóre trzeba być przygotowanym.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa spoko, ale miesiące wyjazdu raczej "męczące" - ciepło - za ciepło, drogo i wszędzie mnóstwo luda. Radzę przełożyć, chyba, że nie masz wyboru.

 

Jak jest lato to musi być ciepło :) Rumunia i Bułgaria są jeszcze w miarę tanie nawet w sezonie, Chorwacja już niestety nie. Ważne aby nie pchać się na Transfogaraską w weekend bo wtedy cała Rumunia jedzie tam na grilla.

2008r- Chorwacja 3900km / 2011r- Bułgaria 4500km

2012r- Alpy i Wenecja 3200km / 2013r- Istria 2600km

2014r- Albania 5000km / 2015r- Montenegro 3500km

2016r- Rumunia 3000km

http://www.motoholik.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,też myślałem juz o wyjeżdzie na lato 2015 byłbym zainteresowany takim wyjazdem,termin jest dla mnie bez znaczenia,dostosuje się. Myślałem troche o innej trasie,bo Rumunie,Bułgarie znam już bardzo dobrze,nigdy nie byłem na Ukrainie i tak myślałem o Rumuni i Ukrainie,super trasy motocyklowe,górskie drogi,troche dziczy ale trzeba dostosować się do większosci :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lecę ze swoja grupą na początku sierpnia,ale tylko Rumunia i Bułgaria.Powrót przez Serbie.Spanie kwatery.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...