Skocz do zawartości

CB650 82r regulacja sprzęgła


przemek_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem w dniu dzisiejszym że mam problem wbić 3 bieg. Dodatkowo zdarzyło się że bieg wypadł po jego wbiciu tak jakby nie wszedł do końca. Zacząłem na postoju kombinować i wystarczyło że podkręciłem linkę przy manetce sprzęgła i objaw ustał.

Prośba do szanownych kolegów o poradę jak wyregulować właściwie sprzęgło. Starałem się zrozumieć opis z serwisówki ale 3 śruby do regulacji jednej rzeczy to o 2 za dużo.

 

Poniżej zdjęcie dla przypomnienia jak to u mnie wygląda i opis z serwisówki.

 

01a.jpg

 

02a.jpg

03a.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolega chyba nigdy nie kolimował teleskopu :).

Opis wydaje się prosty i czytelny. Najpierw z grubsza ustawiasz dolny koniec, a później przy klamce sprzęgła dokładnie regulujesz.

 

Starałem się zrozumieć opis z serwisówki


Tłumacz on-line może pomóc.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak prosto :) Jak zrobię tak jak mówisz mam śrubę na dole na praktycznie ostatnim uzwojeniu a na górze praktycznie brakuje pola do regulacji. Znaczenie ma śruba za kapslem. Tą śrubą również można regulować.

Edytowane przez przemek_n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolałbym najpierw spróbować wyregulować z oczywistych względów. Poza tym z tego co wyczytałem również na tym forum tarcze to ślizganie, miałem również wrażenie że mam za duże free play na manetce.

 

Najpierw regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opisu musisz najpierw poluzować śruby na lince, potem zdjąć zaślepkę na pokrywie, poluzować nakrętkę kontrującą pod nią i kręcić śrubką do regulacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara aż poczujesz lekki opór. Następnie przekręć śrubkę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara o 3/4 obrotu i zabezpiecz nakrętką kontrującą. Na końcu za pomocą śrub na lince ustaw luz na klamce 10-20mm.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...