Skocz do zawartości

Jawka 50, problem z iskrą


matii1604
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !
Piszę z pytaniem bo nie mogę nigdzie się doszukać i sam dojść do wniosku co może być spowodowane brakiem iskry w jawce, po paru latach stania w końcu postanowiłem się za nią zabrać, kranik kupiony itp, i o dziwo odpaliła za pierwszym kopem ! icon_eek.gif popyrkała z 20s i kaput...i teraz problem, jest on natury takiej iż, jeśli stojan jest poluzowany (a chyba nie powinien) to iskra jest-wręcz chyba by konia zabiła, a jeśli się go dokręci iskry nie ma...musi gdzieś być przebicie w takim razie ale nie mam pomysłu gdzie i dlaczego...proszę o pomoc jeśli ktoś by poradził icon_razz.gif

a tutaj proszę parę zdjęć jakby miały komuś pomóc
https://plus.google.com/u/0/photos/103319974590048418780/albums/6077917566176371745

 


Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy jest prąd w fajce. Jeśli jest to podmień świecę. Jeśli dalej nie będzie iskry sprawdź cewkę butelkową. Możesz odłączyć kable od gaszenia, żeby wyeliminować możliwość zwarcia w lampie. Te rzeczy to oczywistości, warto sprawdzić.

Obstawiam jednak bardziej typowe objawy. Sprawdź czy nie ma zwarcia na stratorze, czy przerywacz jest odizolowany od masy. Ustaw odpowiednią przerwę (nie pamiętam jaka była w czeskim silniku, coś z zakresu 0,3-0,5 mm), sprawdź czy przerywacz się otwiera.

Kondensator mógł stracić swoją pojemność lub obudowa nie styka się dobrze z masą.

Sprawdź czy klin (kołek) magneta siedzi na swoim miejscu.

Jeżeli to pomoże to dla pewności sprawdź ustawienie zapłonu i w razie potrzeby ustaw odpowiedni kąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prąd jest a iskra też nie jest słaba-mogę nawet powiedzieć że dość mocna ale jak pisałem tylko wtedy gdy całość (stojan z platynkami) NIE jest dokręcony czyli powiedzmy luźno chodzi przy kręceniu wałem, a TRACI się jak całość się dokręca by było sztywno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałem Ci prawie wszystkie możliwości. Nie napisałeś jak to jest z tym przerywaczem i jego przerwą. Na zdjęciu, które zamieściłeś jest zdecydowanie za duża przerwa (tak mi się coś wydaje). Zwróć uwagę, że jak przekręcisz stojan to przerwa na przerywaczu się zmienia. Ustaw prawidłowo zapłon i dopiero po tym przerywacz. Nie będzie palił, jak będzie za duża przerwa, za mała. Jak będzie źle ustawiony zapłon też może nie zagadać, ale raczej odpali i będzie strzelać w tłumik lub w gaźnik, w zależności od tego czy opóźniony czy też przyśpieszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeszcze nie miał czasu posiedzieć nad tym :P przed chwilą dopiero wróciłem z manewrów/poligonu, więc dopiero jutro będę mógł nad tym posiedzieć tak żeby cokolwiek konstruktywnego zrobić :P więc jak coś to będę pisać co i jak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak, kolega coś tam grzebał i...:P coś tam naprawił, iskra JEST ! nawet przy nieruchomym stojanie ;) sporo się nasiedziałem by wyregulować tą szpare między młoteczkiem a tym drugim (nie mam niestety szczelinomierzy i robiłem to na oko) i iskra jest taka dość nawet i tutaj pytanie, czy powinno się również iskrzyć spod młoteczka ? I drugie pytanie, bo wujek musiał mi tam coś wcześniej grzebać i teraz mi kopka nie odbija, jak to naprawić ? sporo trzeba rozbierać by tą sprężynę założyć żeby znów kopka wracała do pozycji górnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn dwa razy pyrkła (nie mam zamontowanego baku jeszcze) i trochę paliwa dałem do tej rurki między gaźnikiem a bakiem, a jeszcze też mam rozmontowany tłumik to się nie powiem, zdziebka wystraszyłem od popyrkała :P ale jak pali to jest dobrze, coś z tego będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...