Skocz do zawartości

Bałkany wiosna 2015


Jaacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem w tym roku podobną trasę, lecz w drugą stronę tzn wracałem z Albanii przez Grecję, Macedonię, Serbię itd..Powrót zajął mi 3 dni. Dziennie po 700 km ale autostradowo. Natomiast na dojazd do Albanii poświęciłem 5 dni ponieważ jechałem wybrzeżem Adriatyku aż od Rjeki do samego Sarande (bez autostrad). Tak więc realnie trzeba liczyć 10 dni na taką podróż. Ja zrobiłem sobie 16 dniowy wyjazd z moczeniem tyłka na południu Albanii

 

A ile wydałeś na tą swoją podróż ? I ile kilometrów zrobiłeś ?

Jestem na etapie zbierania funduszy i twoja pomoc będzie wiele przydatna :) Z tym że planuje około 20 dni i 6-7000 kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ile wydałeś na tą swoją podróż ? I ile kilometrów zrobiłeś ?

Jestem na etapie zbierania funduszy i twoja pomoc będzie wiele przydatna :) Z tym że planuje około 20 dni i 6-7000 kilometrów.

 

Sprobuj tak: jeżeli planujesz noclegi w namiotach, hostelach itp to policz sobie dniowke 200 zł. Powinno starczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że zdecyduję się na namiot, ponieważ wychodzi mi to najlepiej ;) Żarcie też zapewne swoje wezmę - lubię gotować, poza tym za granicą przeważnie mi nie smakuje. Przyznam szczerzę że wolę pieniądze przeznaczać na paliwo i motocykl. Na szczęście wygody i luksusy na razie mi nie są potrzebne. A że mam zestaw 3 kufrów, tankbag i podróżuję sam, to mogę sobię na to pozwolić... Ciekawe czy uda się zamknąć w 3 tysiącach. Bo 200 na dzień to w Norwegii udało mi się osiągnąć, a przy ich cenach, to sukces :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podliczylem tegoroczny wyjazd na gibraltar to po odliczeniu kosztow przygotowania, opony itp srednio dziennie wyszlo mi tyle, mimo spania w namiotach, raz w hostelu i raz w takiej niemieckim pubie z hotelikiem. tyleze jakies2/3 kosztow wyjazdu to paliwo mi wyszlo :)

balkany powinny byc nieco tansze, zreszta sam sie w tym roku przekonam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bałkany są tanie ,jeżdżę tam od kilku lat i średnio dwu tygodniowy wyjazd z przebiegiem ok 4-5 tyś km we dwie osoby wynosi mnie ok 4 tyś zł.Spanie tylko kwatery ,jedzenie część bierzemy ze sobą a reszta na miejscu.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chorwacji nie byłem już chyba ze trzy lata,zwiedzam głownie Albanię ,Czarnogórę ,Macedonię,Bośnię i Serbię.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja cenowo nie taka straszna , oczywiście przed lub po sezonie. Koszt " łóżka" w apartamencie wachał się w przedziale 7-10 eurosów i nie było żadnych problemów ze znalezieniem wolnego , paliwo podobnie jak w Polsce.Jedzenie troszeczkę droższe niż u nas, ale też tragedii nie ma. 200zł na dzień starczy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaacek, wrzuce tu do twojego topiku swoje spostrzezenia bo rozwinelo sie w kierunku kosztów.

5 tys km, trasa bardzo podobna tylko bez Grecji, wyjazd 13.06.14

140€ 9 noclegow wszystkie w hotelach lub motelach z czego 2 tranzytowe (H i HR) 58€ czyli ponad 40% calosci

Ok 1500zl paliwo

70zl oplaty autostradowe

800zl pozostale (jedzenie, picie, alko, bilety itp.)

Calosc ok 2900

Mialo byc 9 dni ale wyjechalismy juz w pt po robocie. Po drodze byly spore klopoty z jednym z moto i przedluzylo sie o 1 dzien.

W sumie mozna powiedziec ze 10 dni

Jak latwo policzyc dniowka wyszla prawie 3 stowki.

Jesli jestescie zainteresowani duzo bardziej szczegolową informacją nie tylko na temat kosztow ale i trasy, sprzętu oraz miejsc, odsylam na strone kumpla:

http://www.motohoryzont.com/ALBANIA-Do-Theth-motocyklem-Po-drodze-Serbia-i-Kosowo

I do styczniowej Motormanii

Mam nadzieje ze troche pomoglem

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Panuję na przyszła wiosnę 2015 10-12 dniowy wyjazd w stronę Albanii , przez Węgry,Serbie ,Macedonię, Grecję a potem wrócić np. przez Czarnogórę i Chorwację.

Szczegóły do ogarnięcia, nie mniej ten kierunek jest interesujący dla nas. Bałkany mam trochę zjeżdżone ale... samochodem. Teraz chciałbym zawitać tam w siodle.

Planujemy jazdę 300- 500 km dziennie, nie tylko po to aby przejechać trasę ale .... aby coś zobaczyć, gdzieś się zatrzymać.Tempo spokojne, bez szaleństw . Noclegi w hotelach, klasy turystycznej wyjazd bardziej budżetowy ale bez przesady smile.png

Do zrobienia było by +/- 5.000 km ( przy starcie z Warszawy)

Chętnych zapraszam do kontaktu. Na razie jest nasz dwie osoby ale fajnie by było jechać w grupie 6-8 osobowej

 

 

Witam,

jakimi motocyklami planujecie jechać? Czy znasz już bliższy termin?

 

pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obserwuję temat i czekam na konkretne propozycje planowanego terminu wyjazdu. Tymczasem rozwinął się wątek kosztowy

Koszty na pewno będą przy takim wyjeździe i zawsze zależą od oczekiwanego standardu noclegów, posiłków oraz zwiedzanych atrakcji na miejscu i cen paliwa oraz przebiegów....i jeszcze wiele innych....

Tymczasem mnie interesuje jeszcze jeden wątek : grupa 8 motocykli to już prawdziwy konwój. Moje doświadczenia z jazdą w takiej grupie wyraźnie wskazują, że poza trasami szybkiego ruchu nie da sie robić większych dziennych przebiegów, nawet przy wysokiej dyscyplinie. A to ma być przecież przyjemny wyjazd a nie zamordyzm

Dlatego przy takim dużym zainteresowaniu polecam rozważenie utworzenia 2-3 grup , które będą lepiej dopasowane typem motocykla (golasy razem, turystyki razem itp) oraz oczekiwanym tempem podróżowania, poza tym uczestnicy będą mieli bardziej spójne oczekiwania dotyczące terminu wyjazdu, czasu trwania wyjazdu, sposobu organizacji noclegów (namiot lub hotelik) , posilków (Menażka czy restauracja) itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Założyciel wątku chyba zapomniał o całej sprawie :ohmy: . Widzę , że chęci na wyjazd są . Tylko ten termin..... :banghead: . Moja propozycja jest taka , aby chętni podali dogodny dla Nich termin , może uformują się 2 , 3 małe grupy w różnych dogodnych dla wszystkich terminach. Co do planu wycieczki, to mamy jeszcze trochę czasu, można dogadać jak będzie już wiadomo , kto i czym. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że wczesną wiosną będzie tam śnieg, w wysokich partiach oczywiście :)

 

 

to początek maja:



niżej lekki śnieg, wyżej zasypane :(

więc planując trasę brać to pod uwagę proszę ;-)

 

wahania temperatur od 23 do 3 stopni :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...