Skocz do zawartości

Jakich narzędzi używacie?


Major87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem jeszcze dodatkowego info i wpadłem na klucze Norbar. https://www.cromwell.co.uk/NBD5551102B

Generalnie już jestem nastawiony na Proxxona, ale z drugiej strony, tych nie mogę wymacać przed zakupem :D. Klucze, o których mówię wyżej można dostać w dwóch miastach obok mnie, spełniają 3 standardy, każdy ma osobny certyfikat kalibracji i widziałem kilka forumowych postów o ich użytku w warsztatach. Jedyny minus to cena, są nieco droższe od MC, ale zobaczę i pomyślę. Za podobny klucz od Snap On musiałbym zapłacić około 2x więcej. Z drugiej strony, wyczaiłem też lokalnego dilera, więc zakupię kilka brakujących nasadek.

Odnośnie samych nasadek, spotkał się ktoś z firmą Kennedy? Robią tzw Ken-gripy, które są podobno zajedwabiste na bardzo obrobione śruby, a cenowo ciągle korzystnie (w miarę)

KEN5824169K_0.jpg



Ten klucz nastawny też fajny, ja mam dwa, ale no-name. Co nie zmienia faktu, że w domu się przydają, nawet nie będąc bardzo precyzyjnymi.

Muszę się jeszcze rozejrzeć za czymś do skrobania starych uszczelek i do zdejmowania/zakładania pierścieni tłokowych i chyba będę miał komplet na start. Kawa oficjalnie będzie u mnie w piątek, więc akurat mam dość czasu :D.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto coś takiego ?

http://allegro.pl/czujnik-zegarowy-0-10mm-statyw-magnetyczny-f-vat-i4710359365.html

potrzebuję czujnika do hamulców tylko i wyłącznie, nie mam jeszcze tokarki

 

Mam taki sam i jestem zadowolony.

 

 

Odnośnie samych nasadek, spotkał się ktoś z firmą Kennedy? Robią tzw Ken-gripy, które są podobno zajedwabiste na bardzo obrobione śruby, a cenowo ciągle korzystnie (w miarę)

 

W pracy używamy płasko-oczkowych Kennedy i jak narazie są ok,a lekko nie mają :)

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są spore szanse, że mój syn będzie nimi majstrował :D. Bo zapewne ja nie zdołam ich załatwić.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeszcze odnośnie kluczy dynamometrycznych - u siebie przy motocyklach i samochodach używam do większych nakrętek Jonnesway - tani nie był ale bardzo dobrze trzyma parametry i nie chce się zepsuć. Polecam tę markę, choć wcześniej wiele o niej nie słyszałem.

 

O, taki:

http://ebimex.pl/store/images/detailed/0/t07110n_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...