Skocz do zawartości

Homda CR 250 99r. "Bulgoczacy" plyn w chlodnicy.


Thoki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, na palec i tarlem rownomiernie. I wygladala na rowna i bez zadnych uszkodzen.

 

A wiec co robic ?! Moze problem lezy gdzies indziej ?!

 

Tak, problem leży w Twoich oszczędnościach. Rozbierasz cylinder jeszcze raz, oddajesz i cylinder i głowice na pomiar i ewentualne zabielenie do firmy która to zrobi w sposób właściwy, zakładasz nowe uszczelki i pożyczasz właściwy klucz do skręcenia wszystkiego do kupy. Tolerancja kluczy to 4-5% więc przy 28 Nm masz 2Nm rozstrzału, klucze jak wiadomo najlepiej działają w środku skali a nie na końcach, dlatego w warsztatach jest ich kilka - ja mam 5 kluczy o różnych zakresach pracy.

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowy sposób to planowanie na szkle czy czymś równie równym. Takie rzeczy to może w starych 2t typu komar przechodzą, ale w tak wyżyłowanej i mocnej jednostce to nie przejdzie. Planowanie głowicy w zakładzie to koszt 40-80 zł, razem ze sprawdzeniem (ceny są chyba zbliżone do głowic w samochodach, wątpię że będzie drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to są typowe objawy uszkodzonej uszczelki/ głowicy. To chyba, że masz jeszcze jakąś inną nieszczelność, gdzie płyn Ci się spala, a ciśnienie ucieka do chłodnicy. Oddaj głowicę do sprawdzenia. Jak będzie sprawna, tzn szczelna i prosta, chłopaki Ci ją splanują. Do tego oczywiście nowa uszczelka, dokręcanie na krzyż głowicy, odpowiednią siłą. To jest najprostszy i najtańszy wariant naprawy. Niestety nie wszystko w domu można zrobić.

 

PS: Swoją drogą to ja nie mam problemu, żeby wydawać nieproporcjonalnie duży chajs na swój skromny sprzęt, liczy się tylko to żeby był sprawny i mógł poganiać po lesie. Niestety stara maszynka, do tego mocna, więc tutaj nie możesz robić na prowizorkę, bo długo nie posłuży.

Edytowane przez Brzoz3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na pewno w tym leży problem ? Bo żeby potem nie było, że zrobię wszystko stracę hajs a dalej bd tak samo...

Jeśli zrobisz wszystko zgodnie ze sztuka (bo "planowanie" głowicy w domu nie jest) to dowiesz się gdzie jest pies pogrzebany i w odpowiednim momencie dowiesz się jakie koszty Cię czekają.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...