Skocz do zawartości

Jak wygląda obecnie sprawa z jazdą motorowerem na dowód osobisty ??


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie takie pytanie mam.

Jak obecnie sytuacja wygląda z jazdą motorowerem na dowód osobisty chodzi mi o 3 przypadki ( może /nie może tak odpowiedź mi wystarczy i można wyrzucić ) :

a) osoba która miała ukończone 18 lat zanim zmieniły się przepisy ( weszło AM, A2 itp itd ) ale do dnia dzisiejszego nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdem (nawet karty rowerowej )

b) osoba która nie posiada żadnych uprawnień na dzień dzisiejszy a za miesiąc kończy 18 lat -czy po skończeniu 18 lat będzie mogła czy nie....

c) osoba która ukończyła 18 lat około rok temu ( prawdopodobnie już po wejściu nowych przepisów bo szczerze nie pamiętam kiedy weszły :D ) i nie ma żadnych uprawnień...

 

Z góry dziękuje za odpowiedź

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak wiem tyle że jak wlazły te przepisy w styczniu 2013 to już na dowód osobisty nie pojedziesz. Jeżeli ukończyłeś 18 lat np 30.12.2012 to możesz jechać na dowód a jeżeli 2.01.2013 to nie możesz. Ale teraz znowu jeżeli zdałeś na kartę motorowerową przed 2013 rokiem to musisz ją wymienić na prawko AM do 50 ccm. Ja osobiście mam kartę od 2010 i do teraz jej nie wymieniłem, a nie miałem z jej tytułu jakiś problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje TakeMyTM

 

wiem co chciałem , można zamknąć

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...