Skocz do zawartości

CBR 1000RR Sc57A 2005 - brak mocy / błąd komputera czy uszkodzone wtryski?


Tylik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z moja Cbr 1000RR Sc57A z 2005. Motocykl świeżo wystrojony miesiąc temu na hamowni, z filtrami K&N, brakiem kata, układem wydechowym Yoshimury i Power Commanderem III Usb on board.

Sondy lambda na kolektorze nie miałem fabrycznie.

 

Motocykl podczas jazdy dziś, nagle zaczął odcinać moc i strasznie muli powyżej 5-6 tys. obr, i nie chce się wyżej kręcić - jeżeli odkręcam agresywnie rolgaz do końca. Sytuacja ta ma miejsce na każdym biegu, tylko powyżej 5-6 tys obrotów. Problem nie występuje jeżeli manetke rozkręcam powoli - wtedy spokojnie moge dojść do odciny i wysokich obrótów na danym biegu. :sad:

 

Co może być powodem tego zjawiska / uszkodzenia?

Błąd komputera po mapowaniu na hamowni, czy uszkodzone wtryski odpowiedzialne za wysokie obroty, pompa paliwa czy jakiś czujnik przepustnic itp.? :dry:

Edytowane przez Tylik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
problem rozwiazany.

więc będzie dla potomnych.. :)


ludzie od strojenia doradzili mi odlaczyc wtyczki i instalacje power commandera i podpiąć oryginalne wtyczki komputera RR żeby się przejechać i zobaczyć czy problem występuje bez podłączonego pcIII. okazało się że nie.

gdyby to była faktycznie pompa paliwa jak sam również myślałem, to problem by występował nadal. wtryski w moto podobno żadko, bardzo rzadko kiedy padają.. także ten temat można wykluczyć na przyszłość.


okazało się że padł mi power commander. podobno to wada fabryczna ich, że potrafi się wieśnąć czasem komputer :ooo:


po dwóch jazdach bez podłączonego pcIII, podłączyłem spowrotem wtyczki pcIII, i jak się okazało problem znikł! :D

..bo power commander się odwiesił i działa spowrotem jak trzeba. rozmawiałem ze specem od komputerów typu power commander i bazzaz i powiedział że to normalne jest bo ma tą wade fabryczną niestety pcIII



gdyby problem komuś nie znikł istnieje możliwość przesowtowania i wskrzeszenia skrzynki komputera pcIII żeby działał spowrotem o ile się uda ten zabieg i koszt tego to okolice 200 zł. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to zabieg ten powienien być darmowy u oficjalnych dealerów DynoJet.

To prawda, nie pierwszy raz już wymiana softu w PC usuneła problem.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to prawda, też o tym słyszałem że jak się zawiesi w trakcie wgrywania softu, to nie ma już restartu, przynajmniej nie w Polsce, dwa razy wgrywałem nowego softa i na szczęście bez problemu.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada może byc podobna jak w kablach vag-can- jak jest nieoryginalny kabel to program uwala kabel. Ktoś tam na elektrodzie reanimował kable poprzez wgrywanie pamięci eprom i coś jeszcze. Jest duża szansa że i takiego PC dałoby się postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...