Skocz do zawartości

Narzędzia warsztatowe do pracy przy silniku - gdzie kupić?


Sai
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: gdzie w Polsce można kupić następujące narzędzia służące do rozpołowienia i składania silnika i jak one się nazywają po polsku? Korzystam z angielskiego manuala, chciałbym ewentualne naprawy przeprowadzać sam, przy czym będzie mi brakować właśnie tych dwóch narzędzi.

 

Crankcase separator/splitter (służy do rozpoławiania silnika):

https://www.rockymountainatvmc.com/p/989/17167/Tusk-Crankcase-Splitter-Separator

tus_07_cra_cas_spl.jpg

 

 

Crankshaft installer (służy do montowania wału korbowego w skrzyni korbowej):

https://www.rockymountainatvmc.com/p/989/17166/Tusk-Crank-Puller-Installer-Tool

tus_07_cra_pul.jpg

 

Można te narzędzia ściągnąć z zagranicy. Ale najpierw chciałem zapytać czy można je dostać w Polsce. Oczywiście można też sprawę rozwiązać młotkiem ale ja tak nie chcę. Wolę zainwestować raz w narzędzia a potem przeprowadzać naprawy zgodnie z instrukcją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mamy i używamy, fajna sprawa przy rozpoławianiu silnika i jego składaniu. Przyznam że podczas remontu silnika, trzeba go było chyba z 3-4 razy rozpoławiać... A wiadomo, lepiej sobie nawet zrobić taki patenciarski niż młotkiem...

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartery nie chciały się zejść przez wałki od skrzyni biegów. Jeden z otworów w karterze na ten wałek był uszczerbiony - stąd problem.


Jak chcesz to napisz do mnie PW to coś zrobimy z ceną.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...