Skocz do zawartości

Moje zttkniecie z Policją


bols2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja jz chyba 5 razy uciekalm przed niebieskimi jak niemialem karty motorowerowej a teraz jak mam to raz mnie zlapali i wiozlem kumpla 120 kilo wagi i sie pytaja jak ty mozesz jechac z takim czlowiekiem na tyle i spytali sie od ilu lat mozna wozic pasazera i powiedzieli ze jak jeszcze raz bede kogos wuzl to mi powietrze spuszcza :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tgb_akros_tec

Kalym nikt ci nie ma prawa nic zrobić tylko dlatego że jedziesz na moto w 2 osoby. Pod warunkiem że moto jest zarejestrowany na 2 os, ty posiadasz kartę motorowerową, no i nie jesteście pod wpływem %.

 

Nigdzie w polskim prawie nie jest sprecyzowane od jakiego wieku można wozić pasarzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalym nikt ci nie ma prawa nic zrobić tylko dlatego że jedziesz na moto w 2 osoby. Pod warunkiem że moto jest zarejestrowany na 2 os, ty posiadasz kartę motorowerową, no i nie jesteście pod wpływem %.

 

Nigdzie w polskim prawie nie jest sprecyzowane od jakiego wieku można wozić pasarzera.

 

Wiec zaskocze cie, jeszcze rok temu w kodexie znalazlem przepis ktory mowi ze pasazera mozna wozic dopiero od 17 roku zycia ... i watpie aby cos sie zmienilo.

Dobrze ze niebiescy na to nie zwracaja uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec zaskocze cie, jeszcze rok temu w kodexie znalazlem przepis ktory mowi ze pasazera mozna wozic dopiero od 17 roku zycia ... i watpie aby cos sie zmienilo.

A mozesz go przytoczyc ? :mrgreen:

 

Pierw musze kupic kodex :| ... bo tamten gdzies zaginal :banghead: .

Chyba ze jest gdzies na netcie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art 96.

 

3. Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat, a kierować po jezdni wózkiem inwalidzkim poruszanym siłą mięśni kierującego - osoba, która ukończyła 13 lat.

 

Nie moglem znalesc przepisu ktorego sie uczylem z broszury na egz. [egzamin :D ta jasne :D :D ] na motorowerowke, bylo tam napisane ze mozna wozic na motorowerze pasazera dopiero po ukonczeniu 17 roku zycia [kierowcy]... mozliwe ze faktycznie sie cos zmienilo... na lepsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze faktycznie sie cos zmienilo... na lepsze

tak - i to juz dawno bo z mometem rozdzielenia motorowerow i rowerow.

Dawien to bylo wg. prawa to samo (brak kasku, jazda na karte row. itp) ale odkad kodeks rozdziela te dwa pojazdy to przepis ten przestal obowiazywac motorowery. Niestety czesto spotykam sie z tym (zwlaszcza w szkolach) , ze ucza inaczej niz jest faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bols2 to miales zajebiste szczescie bo jak j abym był tym policjantem to zabral bym Ci moto na lawete wpie**olil najwyzszy z mołżiwych mandatów i jeszcze morde obił - bo nic mnietak nie wkórwia jak pseudo motocyklisci bez prawa jazdy i papierów - raz moj kumpel przez takiego pajaca musial połozyc motocykl bo mu osiol droge zajechal a ze był bez OC to dupa z odszkodowania - jak nie mas zprawka i OC to mozesz sobie wokół komina na podwórku jezdzic co najwyzej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem raz spodkanie z niebieskimi, ale to sie wtedy mandatem skonczylo poniewaz art 52 O transporcie kolejowym. Przejazd przez torowisko podczas podnoszenia rogatek. Nie zauwazylem Radiowozu Mimo ze bus ale nie widzialem w lusterku a ze mi sie spiechalo to ledwo rogadki sie dzwigly to rura. No a ze jechalem na 50ccm to mimo ze moglem szybciej jechac to musialem sie wlec 45km/h bo jeszcze mniemierzyli.

 

A ostatnio jak jechalem to barany specjalnie mi i "tgb acros tec " ustapili i jechali za nami i miezyli nas a my jak cioty znowu na skutach tylko 45km/h.

 

"Mamy tradycje......"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mnie raz zatrzymali zaraz po starcie jeszcze nie zdazylem swiatel wlaczyc (nigdy nie zapominam) i dlatego ... gosciu chyba na motorek chcial popatrzec i porozmawiac, ah i do tego wysprawdzal czy mi zarowki wszystkie dzialaja :D :D

 

a teraz mam male pytanie z innej beczki.. jak jada przede mna i sie wleka 35 km/h to czy moge ich wyprzedzic ??? wiadomo - uprzywilejowanego pojazdu na terenie miasta nie wolno ale uprzywilejowany to znaczy na sygnalach prawda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ale uprzywilejowany to znaczy na sygnalach prawda " prawda

Niedawno wjezdzalem do Kraka od strony Olkusza, tam jest 90, jedziemy ok 100 w sznureczku, nagle wszyscy zwalniaja. wtf mysle sobie. Okazalo sie ze przed nami jechala policja ok 50km/h bo czegos tam z boku szukali, a gosc na naszym pasie stwierdzil ze ich nie wyprzedzi 8O

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...