Skocz do zawartości

[ROZ] Gaśnie po przejechaniu kilku km.


qba163m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdz filtr paliwa.

Miałem taki przypadek, silnik gasł po przejechaniu kilometra czasem dwóch,po jakimś czasie odpalał i tak w kółko.Okazało się ,że filtr paliwa był niedrożny i nie podawał tyle paliwa,ile akurat silnik potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat w moim przypadku rozwiązany i wygląda dość kuriozalnie, a mianowicie przebicie na fajce.

Co ciekawe przebicie występuje głównie z jednej strony fajki i wystarczy jej obrócenie na świecy, a skuter zaczyna palić i jeździć :laugh:

 

Póki przewód wysokiego napięcia był zimny i sztywny to utrzymywał fajkę w pozycji bez przebicia, a po przejechaniu paru kilometrów i nagrzaniu przewodu WN zmieniał kształt co powodowało występowanie przebicia.

 

Usterka typu :banghead: , ale jak się okazuje czasem praca do nocy albo w nocy pomaga, bo widać lepiej przebicie :laugh: :laugh: :laugh:

 

Niemniej jednak co najmniej fajka do wymiany i w związku z tym mam pytanie czy ktoś zmieniał samą fajkę, czy jest to normalnie wykonalne przez wykręcenie oraz jaki model fajki będzie pasował do Satelisa 125 ?

Edytowane przez darten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Satelisie, ale w swojej Aprilii zrobiłem tak:

-kabel wysokiego wywaliłem i w "pancerzu" zbrojonego węża poprowadziłem

kabel wysokiego 20kV od neonu. Można taki kabel bez problemu kupić, jest to świetnie izolowana metalowa linka,

u mnie pracuje na medal

-ten "pancerz" to 2mm grubości wąż, który usztywnia kabel, opierając się o zewnętrzną maskownicę

-u mnie oryginalna świeca miała "kapturek" lity, a zamienniki wymagały nakręcenia "przejściówki"

wybrałem taka o najbardziej zbliżonej ciepłocie i latam

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W Satelis 125 z 2006 roku oryginalnie założona była fajka NGK o oznaczeniu LD05EAK 5kΩ jednak aktualnie najbliższa dostępna jest fajka NGK LD05E 5kΩ

 

i jej wymiana rozwiązała problem palenia oraz gaśnięcia po kliku kilometrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...