Skocz do zawartości

WR-zabawny epizod;]


Rekomendowane odpowiedzi

Podczas dzisiejszej jazdy spotkał mnie tak śmieszny epizod,ze postanowiłem o tym napisać ;)

Otóż,odwiedził mnie kumpel na swojej husqvarnie WR 125,ja jako,ze jeszcze troszke chory na zatoki to lighoto,bo lighoto,ale pojechałem z nim poojeździć na okoliczne (dosłownie 0,5km od mojego domu tereny;]). W miejscu gdzie bylo dużo przestrzeni i polna droga zaczęliśmy kręcić sobie bączki.Po chwili kręcenia kumpel postanowił postawić swojego 40 konnego dwusuwa na tylnim,jako,ze ma ten motocykl od niecałego miesiąca nie ma tego jeszcze w pełni opanowanego więc zrobił 'więcej niż pion', w locie zszedł z motocykla i opanował go,jednak gdy motocykl był juz na ziemi przy próbie pełnego opanowania kumpel odkręcił manetke i moto wywalił się na bok (pierwsza gleba owej wr;D), patrzymy,starty w ludziach żadne,moto troche poryhsowane i kierownica jakby leciutko skrzywiona.No to mówimy nic,jedziemy dalej...a tu ZONK! huska nie chce odpalić...myślę co jest?

wszystko obejrzał kumpel stwierdził,ze alles jest ok i nadal nie paliła,zapchaliśmy więc WR do mnie do domu gdzie postanowiliśmy,ze rozwiążemy ten problem. Ja pomyślałem w mój derbikowy sposób i doszedłem do wniosku,ze jakby mi sie cos takiego stało to pierwsze co sprawdziłbym świece.Tak też zrobiliśmy, po jej oczyszczeniu okazalo sie ,ze dalej nie pali, wzialem nawet inna dzialajaca swiece zeby sprawdzic czy jest iskra,a tu źle,bo iskry nie ma....no to nie wiemy co robic,napisalem na gg do paru forumowiczow i dostalem polecenie aby sprawdzić miernikiem gdzie sie wszystko pipcy. Takteż postanowiliśmy zrobić,ale kumpel chcial to zrobic w domu na spokojnie bo do tego trzeba pół moto rozkręcić,dzwoni więc po ojca,ten po godzienie przyjechał iveco, zapakowali go do środka po czym EUREKA !,słysze 'aaa! już wiem,to było cały czas zablokowane!', po czym kumpel uświadomił mnie,ze ponieważ WR jest motocyklem wyczynowym a nie takim do jazdy po bułki nie ma tam stacyjki,odpala sie go bez niczego od kopa,a do gaszenia silnika służy własnie taki jeden guziczek który przy glebie sie zablokował i silnik był ciągle gaszony,nic dziwnego,ze iskry nie było;]

Hm..w sumie moja niewiedza,ale ze zbyt wieloma motocyklami enduro 'dogłebnie' kontaktu nie mam,więc o istnieniu tego guziczka jakos nie pomyslalem. Finał był taki,ze WR pojechała 'na pace' do domku a po otwarciu gg uslyszalem:

"odpaliła za pierwszym razem:D"

;) nic dodać nic ująć

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!,słysze 'aaa! już wiem,to było cały czas zablokowane!', po czym kumpel uświadomił mnie,ze ponieważ WR jest motocyklem wyczynowym a nie takim do jazdy po bułki nie ma tam stacyjki,odpala sie go bez niczego od kopa,a do gaszenia silnika służy własnie taki jeden guziczek który przy glebie sie zablokował i silnik był ciągle gaszony,nic dziwnego,ze iskry nie było;]

 

Przecież o tym guziku napisałem Ci na gg, żeby go rozebrac i zobaczyć czy nie zamyka obwodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!,słysze 'aaa! już wiem,to było cały czas zablokowane!', po czym kumpel uświadomił mnie,ze ponieważ WR jest motocyklem wyczynowym a nie takim do jazdy po bułki nie ma tam stacyjki,odpala sie go bez niczego od kopa,a do gaszenia silnika służy własnie taki jeden guziczek który przy glebie sie zablokował i silnik był ciągle gaszony,nic dziwnego,ze iskry nie było;]

 

Przecież o tym guziku napisałem Ci na gg, żeby go rozebrac i zobaczyć czy nie zamyka obwodu.

hm

ogladalem archiwum,faktycznie,tylko wtedy akurat ze mna nie gadales,szkoda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm  

ogladalem archiwum,faktycznie,tylko wtedy akurat ze mna nie gadales,szkoda ;]

 

Dziwne bo ktoś mi odpisywał ;)

 

Strzalek (31-07-2004 20:34)

a czy ta huska ma taki przycisk do gaszenie przy kierownicy

1081283 (31-07-2004 20:34)

tak

Strzalek (31-07-2004 20:34)

to rozbierz go

Strzalek (31-07-2004 20:35)

i sprawdz iskre na rozebranym tak zeby nie zamykał obwodu

1081283 (31-07-2004 20:35)

ok

1081283 (31-07-2004 20:35)

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm  

ogladalem archiwum,faktycznie,tylko wtedy akurat ze mna nie gadales,szkoda ;]

 

Dziwne bo ktoś mi odpisywał ;)

 

Strzalek (31-07-2004 20:34)

a czy ta huska ma taki przycisk do gaszenie przy kierownicy

1081283 (31-07-2004 20:34)

tak

Strzalek (31-07-2004 20:34)

to rozbierz go

Strzalek (31-07-2004 20:35)

i sprawdz iskre na rozebranym tak zeby nie zamykał obwodu

1081283 (31-07-2004 20:35)

ok

1081283 (31-07-2004 20:35)

dzieki

no to mówie,ze nie gadales ze mna tylko z kumpel bo ja wtedy targalem przed domem wr; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...