Skocz do zawartości

Chorwacja 2014


masterrobert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! 12 lipca wyruszamy w trasę do Chorwacji. Wstępnie planujemy przeleciec trasa zamieszczona na mapce. Moze sa osoby na forum ktore doradza gdzie sie zatrzymać, jakie punkty dodać jeszcze warte zobaczenia? Co do noclegów, jedziemy w ciemno bez rezerwowania, bez namiotów, tylko kwatery prywatne. Na chwile obecna mamy 3 motocykle (5osob) szacowany czas 12dni. Termin jest trochę nie fartowny ze względu na obłożnie i panujące upały dlatego liczę na jakieś porady ktore mogły by umilic ten wyjazd. Oczywiście jeśli sa chętni do dołączenia sie, zapraszam!

post-43838-0-57007700-1402483377_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne miejsce! Dzięki za pomysł. Czy powinienem mieć obawy jeśli chodzi o stacje benzynowe w tych rejonach ? Dodam tylko ze na baku przejade ok 200km, zastanawiam sie nad dodatkowym, awaryjnym paliwem w bagażu. Czy to moze zły pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślcie czy nie zrobić sobie postoju w Primosten - przepiękne małe miasteczko. Polecam "Sweet mini kamp" jakieś 100-200 m za tablica z nazwą miejscowości (po prawej jadąc od Sibeniku). Można tez w tej okolicy (mini kampu) znaleźć niedrogie kwatery. Do samego Primosten dociera się wtedy spacerkiem wzdłuż wybrzeża zaczynając od malutkiej plaży na której jest klimatyczny Bau Bar (drinki super). Po drodze strefa FKK. Z miast warto na pewno odwiedzić Split, którego stare miasto oparte na pałacu Cezara Dioklecjana robi spore wrażenie (przynajmniej na mnie). Nad miastem góruje spore wzgórze, na które można dotrzeć schodami lub drogą (jest tam zoo, ale nie polecam) a z niego są super widoki na okolicę. Polecę też Makarską - fajnie usytuowana. Ze spraw "łona natury" zdecydowanie warto zajrzeć na Plitvickie Jeziora i do Krka. I na koniec napisze kontrowersyjnie, ale osobiście nie polecam Dubrovnika na dłużej niż jeden dzień - po prostu szkoda czasu. Podjechać, obejrzeć i w drogę. A ceny kwater jedzenia i wszystkiego po prostu chore.

 

Co do porad "technicznych" to w okresie wysokiego sezonu polecam wyruszać w trasę nad ranem (3-5 rano) i planować trasy na max 5-6 h. Potem szybko można znaleźć fajną kwaterę i dalej cieszyć się dniem, a przynajmniej unika się męczącej jazdy w największym upale. I unika się też szukania kwater w szczytowych godzinach, co zawsze winduje ceny - zwłaszcza jak Chorwat wyczuje, że jesteście styrani od upału to wie, że weźmiecie cokolwiek, za każdą cenę, byle szybko. Ceny kwater należy zawsze negocjować, jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym czegoś nie stargował. O stacje nie ma co się bać, bo jest ich tyle mniej więcej co w Polsce.

 

Miłej wycieczki:)

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra sv Jure- Gorąco polecam

Potwierdzam . Grzech ominąć

 

Ok 5km za Dubrownikiem jest świetna miejscówka Kupari, naprawdę robi wrażenie. Co do paliwa to bez problemu stacji jest sporo.

a tam tanie campingi i kwatery . Warto poczytać w necie o historii tej zatoczki . Inaczej na to sie patrzy wiedząc o co chodzi będąc tam na miejscu . Kilka lat temu była jeszcze niedostępna dla potocznego Kowalskiego

Motocykle są jak wódka ... prawdziwa jazda zaczyna się od litra ...

 

2012r. - Rumunia/Bułgaria : 4500km (14 dni )

2013r. - Albania/Grecja : 4700km (17 dni )

2014r. - Estonia/Finlandia : 4000km (15 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kilka z punktów które po prostu trzeba zaliczyć: trase nr.8, PAG ,PLITVICKIE i oczywiscie NOVALJA- ZERCE :biggrin: -Chorwacka Ibiza-piekna miejscówka

 

PAPAYA-AQARIUS-rządzą :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Z kwaterami nie ma problemu trzeba tylko troche poszukać ale lipiec to srodek sezonu i ceny odpowiednio wyższe,czesciej tankuj w Austrii bo odległosci miedzy stacjami bywają spore ogólnie zazdroszcze i na pewno bedzie to udany wyjazd .

Pozdro

Edytowane przez RYCHU79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pomogę, ale też chętnie poczytam. My jedziemy też w ciemno 15 lipca. Wiemy tylko, że to szczyt upałów, ale tylko wtedy mamy urlopy. Co do wyjazdów 3-5 rano to jakaś porażka. Kto zmusi do takiego wstawania :biggrin: . Chociaż jak teraz było 33 stopnie to może coś w tym jest? Niemożna oddychać. Nawet na moto.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze na baku przejade ok 200km, zastanawiam sie nad dodatkowym, awaryjnym paliwem w bagażu. Czy to moze zły pomysł ?

 

Zupełnie nie potrzebny balast. Ja robię na zbiorniku 180-200 (w trybie przelotowym) i nigdy nie było problemu z paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za powyższe rady! Kilka pomysłów juz zostało wdrożonych w plan wycieczki.

 

Pozostała tylko jedna nie wiadoma... Jak jechać do Chorwacji, z noclegiem czy bezpośrednio ? Myśleliśmy o noclegu w Wiedniu.

Moze mogl by ktoś polecić miejsce w trasie gdzie warto sie zatrzymać na nocleg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ktoś na początku sierpnia - chyba najgoręcej :bigrazz:

mój plan: wyjazd około 2.08, i na około 10 dni.

trasa: raczej przez Słowację, Węgry, z noclegiem jakimś po drodze, spokojnie, spacerkiem, turystycznie ;)

miejsce docelowe: tymczasem Marina, ale może znajdzie się coś innego.

w planie po zaklimatyzowaniu: a pojeździć po Chorwacji i pooglądać kilka rzeczy, gdzieś popływać, pobyczyć się

obecnie 1 moto, 2 osoby, czyli ja + plecak.

 

ps. dzięki za powyższe, również mnie się przydadzą.

ps2. inne sugestie? ;)

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wracaliśmy z moją dziewczyną z Chorwacji w 2009, to tuż przed Nitrą (Słowacja) nocowaliśmy w rewelacyjnym miejscu - to taki mały zajazd prowadzony przez słowacką Cygankę, sam budynek w stanie dość kiepskim, ale wystrój powala, bo jest to taki typowy "domek myśliwski" głębokiego socrealizmu. Betonowy kloc w środku wyłożony drewnem i "trofeami" z polowań. Całe wyposażenie doskonale pamięta "tamte czasy". Na terenie znajduje się ogródek piwny i akurat nam udało się trafić, że bywalcy tegoż ogródka przyrządzali gulasz (taki w stylu węgierskim) w żeliwnym osmalonym kotle nad prawdziwym ogniskiem i oczywiście nie omieszkali nas poczęstować, w ogóle nie chcieli słyszeć o jakiejkolwiek zapłacie (po prostu w ramach "rozliczenia" zapłaciłem barmance i jednocześnie właścicielce pensjonatu za kilka piw dla tych gości i jak się dowiedzieli to prawie nas na rękach zaczęli nosić :) ). Co do gulaszu, to w życiu (ani wcześniej ani później) nie jadłem lepszego! Generalnie impreza trwała prawie do rana, ale my poszliśmy spać wcześniej, a w tym momencie właścicielka zarządziła koniec wrzasków i mimo że dalej imprezowali było naprawdę przyzwoicie i cicho. Powiem, że byłem w szoku, bo szczerze obawiałem się - wiadomo uprzedzenia etniczne - o nasze sprzęty, ale nic a nic negatywnego się nie stało. Mało tego właścicielka zapytała nas o której planujemy wyjazd i pomimo imprezowania do późna wstała o 6.00 i pożegnała się z nami jak byśmy byli członkami rodziny. Najlepsze że za wszystko zapłaciliśmy 25 euro! Oczywiście nie było to *****, ale dla mnie super.

Teraz namiary:) Cały przybytek znajduje się (mam nadzieję że jeszcze istnieje) w miejscowości Pol'ny Kesov przy Thermal Kesov (tam jest hotel i spa chyba *** albo ****), jak się dojeżdża do hotelu to po lewej stronie przed nim jest ten zajazd (niestety nie pamiętam nazwy), w okolicy przy jeziorku termalnym też jest pole namiotowe (w drugiej połowie września było już nieczynne). Dotarliśmy tam skręcając w lewo w miejscowości Branc z drogi nr 64 jadąc od Nove Zamky do Nitry.

Naprawdę polecam. Jakby ktoś tam zawitał to proszę pozdrowić właścicielkę od nas (jak pisałem byliśmy tam mniej więcej w połowie września 2009 we dwoje na Varadero - może będzie pamiętała :) )

 

http://mapy.hiking.sk/?q=pol%27ny+kesov&submit=h%C4%BEada%C5%A5

 

Pozdrawiam

 

Dopisane:

Znalazłem ten pensjonat - wygląda na to że jeszcze istnieje:)

 

http://www.penzion-l.sk/

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...