Skocz do zawartości

yamaha yz 125 2002


Artur1989
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolejny problem :( Podczas zakupu motocykla spredajocy powiedział ze jest to rok produkcji miedzy 2002 a 2004 nie było to mozliwe sprawdzic gdyz był malowany. Dzis postanowiłem to sprawdzic bo mam w zamiaze kupic (nowy cylinder tłok sprzegło zestaw naprawczy wachacza) wiec sciereczna i rozpuszczalnik udało mi sie go zmyc i ku mojemu zaskoczenia ukazało sie *CE09C-005 i dalsz czesc zniszczona czy mogli byscie mi pomuc i po wyglodzie i numerze silnika ( *E112E-005258*) i tych szczotkach numeru ramy okreslic rok ??

post-76857-0-36464100-1415782460_thumb.jpg

post-76857-0-13971600-1415782477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem :( Podczas zakupu motocykla spredajocy powiedział ze jest to rok produkcji miedzy 2002 a 2004 nie było to mozliwe sprawdzic gdyz był malowany. Dzis postanowiłem to sprawdzic bo mam w zamiaze kupic (nowy cylinder tłok sprzegło zestaw naprawczy wachacza) wiec sciereczna i rozpuszczalnik udało mi sie go zmyc i ku mojemu zaskoczenia ukazało sie *CE09C-005 i dalsz czesc zniszczona czy mogli byscie mi pomuc i po wyglodzie i numerze silnika ( *E112E-005258*) i tych szczotkach numeru ramy okreslic rok ??

 

2002

http://www.dkmotocykle.pl/?artykul=121

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czesc wszystkim i znów prosze o pomoc moja yamaha ma wymieniony cylinder(nowy) nowy tłok lecz mam kłopot po odkreceniu manetki yamaha sie wkreca tylko słychac strzał z wydechu i motocykl równierz potrafi zgasnac wystarcz dosłownie 2 sek na sprzegle i po puszczenu yamaha znów zapala? Mam pytanie czy wina moze byc swieca ?? prosił bym o podsunicie jakich pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy w yz125, winny był zawór wydechowy. Sprawdź cięgna łączace zawór. Oraz ważna rzecz pod pokrywą sprzęgła odśrodkowy napęd zaworu są tam widełki przypominające wodzik miełem je wytarte około 0,5mm co dawało pare milimetrów na zaworze. Ośka była wytarta, jest ona wlutowana w widełki- zeszlifowałem luty od zewnątrz, wybiłem ośkę i obróciłem o 90 stopni. Efekt poprawa mocy. jeśli chodzi o skaksowanie luzu na cięgnach to widziałem obcięte i zespawane cięgna w najdłuższym pionowym odcinku, tylko trzeba z wyczuciem, podejrzewam że wystarczy obciąć tarczą milimetrową i zespawac spowrotem. Chyba że wymiana cięgna na nowe- 600zł. Oczywiście zawór membranowy też sprawdź jak kolega radził, wtedy objaw taki że się nie wkręca i ciężko pali.



Zobacz zawór membranowy,czy jest szczelny. Między listkami a korpusem niema być żadnych prześwitów.

 

Jak wygląda świeca po takich strzałach ?

Prześwit dopuszczalny do 0,2 mm. Ale jak wiadomo najlepiej zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam kolejny problem dzis chciałem ustawic prawidłow zapłon wiec zakupiłem czujnik połozenia tłoka i lampa stroboskopowa ustawiłem tłok w połozemi 0,52mm przed gmp. Oznaczyłem markerem i odpaliłem motocyk i ku mojego zaskoczenia zapłon jest znacznie opuzniony i nie ma juz mozliwosci juz przyspieszyc go a brakuje jakies 20stopni jeszcze czy da sie jeszcze w inym miejscu regulowac zapłon pozna tym miejscu koła koła magnesowego. i jeszcze jedno pytanie jakie powiniej byc odstęp pomiedzy czujnikiem a kołem magnesowym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest mi do smiechu naprawde i teraz zaczyna mi sie układac wszystko w całosc bo jak zdjołem koło magnesowe to nie było klina myslałem ze ktos poprostu zapomniał włozyc a teraz wyszło sydło z worka ze poprostu ustawił go bez klina. panowie a nie da sie cos wyyslec zeby całego wału nie trzeba było wymeniac bo niestety to jest znaczny koszt.Jakies 4 miesioce temu wpakowałem w niego ok 2 tysiecy i teraz koło kolejneg tys trzeb bedzie włozyc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...