Skocz do zawartości

Co wybrac BMW R1150,Fazer czy cbf?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytkich

 

Na motocyklu pomykam sobie jakies 7 latek

 

EN 500

Honda nt 650

Suzuki vl 800

 

 

Wzrost 176 waga 93kg

 

Teraz muszę sprzedać moja kochana violke z przyczyn osobistych, jednak nie zamierzam rezygnować z motorka.

 

Chciałbym aby następny motocykl spełniał następujące warunki:

 

-małe spalanie

-wygodna jazda

-dobrze jak by mial wtrysk i wał kardana

-jak najmniej plastikowych elementów

-dobre przyspieszenie

-cena do 20 tys.zł

 

Wpadły mi w oko 3 modele

 

Yamaha fz6 s2(czyli typowy fazer:) z owiewka

 

Honda cbf 600

 

i motocykl ktory mi sie niebywale podoba wizualnie

BMW R1150R lub r850r(czy są duzę różnice w odczuwalnej mocy miedzy tymi modelami?)

 

Moim faworytem jest BMW ze względu na kardan

tylko pytanie jak potem z serwisem czegoś takiego.Kogo nie spytam to każdy odradza BMW az drugiej strony Ci, którzy nimi jeżdżą zachowują sie jak w sekcie .Wiec ciężko o jakieś opinie na temat tych motocykli.Czy są awaryjne i ewentualny koszt serwisu .

 

W Volusi mam 55KM silnik V ale brakuje tych 20 KM szczególnie z pasażerem.

 

Ktory z tych maszyn spełniła by moje oczekiwania. Łańcuch jestem w stanie przeboleć jak wygląda wygoda dla kierowcy na powyższych maszynach.

 

Dystanse niewielkie tak do 400km.

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem jak małe spalanie ma być, ale raczej nie Fazer, bo on swoje żłopie. Pozostałych sprzętów nie znam, to się nie będę mądrzył. Jelsi jednak podoba Ci się BMW to bierz BMW, kardan to spora zaleta.

 

LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch moich znajomych jeździło na fazerkach 600 (roczniki 99 bodajże) i twierdzili ze przy spokojnej jedzie potrafił zejść spokojnie do 4 litrow. Podobne opinie widziałem na forach motocyklowych.Wiec nie wiem kto ma racje .

 

Bmw są dosyć wiekowe i tego się bardzo boje.

 

Jakie sa slabe strony fazerka z Twojego punktu widzenia ? I jak to faktycznie wygląda z tym spalaniem:)

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie, to temat rzeka na każdym forum. Według tego, co ludzie piszą mój Bandzior powinien palić 10-12l, a przy normalnej dynamicznej jeździe pali 6l/100.

Jak poganiam do 150-160 nie przekraczam 7l. Więc jak widzisz wszystko zależy od stanu maszyny i stopnia agresji u kierowcy.

 

Natomiast w temacie wyboru - skoro bierzesz pod uwagę CBF-a, to dlaczego nie 1000? Masz doświadczenie, a na dodatek to jest bardzo przyjazne kierowcy moto. I paradoksalnie przy podobnych prędkościach wcale nie spali więcej od 600-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość tak 90-110:)

 

Bralem pod uwagę cbf 1000 tylko na forum hondy cbf wszyscy narzekali na padajace alternatory niezależnie od rocznika i przebiegu:)

 

Mi nie jest potrzebne 100 KM tylko od czasu do czasu poczuć sensowne przyspieszenie .Generalnie jeżdze bardzo spokojnie.Prędkość mnie nie kreci az tak bardzo:)

 

Z drugiej strony jeżdżę 270 kg motocyklem i wydaje mi sie ze nie potrzebna mi tak duza masa . Od czasu do czasu sobie odkręcić i tyle:)

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja chłopaki szukam poręcznego, oszczędnego motocykla, który od czasu do czasu pokazuje pazurek . Jeszcze trochę a dojdziemy do R1:)

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja chłopaki szukam poręcznego, oszczędnego motocykla, który od czasu do czasu pokazuje pazurek . Jeszcze trochę a dojdziemy do R1:)

 

To w takim razie jak szukasz poręcznego i uniwersalnego motocykla i takiego, którym można także wjechać na szutry i lekki teren to ja bym rozglądał się za KTM-em 950 adventure lub 990 adventure S. Takie moje zdanie. Sam mam tylko że KTM-a 990 adventure R i jestem bardzo zadowolony. Co do serwisu to jeżdżę do Krakowa i jest ok. Motocykl jest bezawaryjny i wjedzie wszędzie a i na trasie np. na Korculę żona nie marudziła a to 1400km

 

Spalanie oscyluje w granicach ok 7L/100km

 

Zależy co lubisz i czego oczekujesz od motocykla...

 

Właśnie i pazurek pokazuje... wiem wiem że faworyzuje to co mam ale staram się doradzić i jest to naprawdę motocykl uniwersalny

 

W tym przedziale cenowym masz dużo do wyboru. Zależy od ciebie czy szukasz motocykla typowo na asfalt czy takiego którym także czasem pojeździsz po terenie, szutrach itd. Możesz także wybrać zamiast BMW R1150R lub r850r nową Tenerkę, czyli XTZ 660 ale jest bez kardana i trochę słabsza. Zastanów się czy musisz mieć kardan który zwiększa wagę motocykla i jest droższy w razie awarii niż wymiana łańcucha z zębatkami.

Edytowane przez ktm990adventurer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za mały ,mam 176 cm, na hondzie cb 750 czułem sie bardzo niepewnie, na asfalcie jeszcze jako tako, ale na żwirze, na parkingu to strach w oczach . :)

Edytowane przez damikss

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za mały ,mam 176 cm, na hondzie cb 750 czułem sie bardzo niepewnie, na asfalcie jeszcze jako tako, ale na żwirze, na parkingu to strach w oczach . :)

 

Ale maruda :-) to Może xjr 1300? Miałem też tylko że model na wtryskach RP19. Wysokość siedzenia także spoko w granicach od 770mm do 795mm. Ładnie przyśpiesza tylko brak Kardana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...