Skocz do zawartości

brak iskry honda cr 125 2001


Rekomendowane odpowiedzi

Bez ściągnięcia cylindra dużo się nie dowiesz. Jak ruszasz kopką to pewnie lekko chodzi, czyli tłok nowy i cylek do szliwu. Korba się tak szybko nie zaciera chyba, że ciasno spasowana po wymianie, ale to raczej na wysokich obrotach od przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ktoś kumaty i musi działać.

 

Kup tłok ew. zobacz jak ten wygląda może uda się go uratować, pomierzyć dokładnie tłok zrobić szlif czy honowanie spasować tłok na 0,05mm i docierać.

 

I nie ma czegoś takiego ze zrobisz remont odpalasz motor i czekasz 15, 20, 30 minut a on sobie pierdzi na wolnych... tez tak robiłem to wszyscy mnie j*b*li za to, dostawałem milion hoojów na plecy... a logiczne wytłumaczenie... moto jak stoi i chodzi ma dużo słabsze chłodzenie bo przecież nie ma pędu powietrza wpadającego w chłodnice... tym bardziej jak motor się dociera... jest w cylindrze podwyższone tarcie i temperatura idzie w górę... tuleja puchnie, tłok puchnie i blokuje silnik... odpalasz wsiadasz i jedziesz... nie palujesz od razu tylko powoli zagrzewasz silnik...

 

Jak odbierzesz cylinder ze szlifu... w rękę weź drobny pilniczek i spiłuj ostre krawędzie wewnątrz cylindra te które są w kanałach wydechowych... itd. cylek po szlifie zawsze ma ostre krawędzie, ja w poprzednim moto tego nie zrobiłem i tez złapało mi tłok (nie wiem jakim cudem ale zdarza się).

 

Jak robiłem w kawie remont to spiłowałem ładnie (będzie czuć pod palcem ze krawędź nie jest ostra) i teraz po 28mth rozbierałem silnik i na tłoczku nie widać śladów zużycia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Stanio50 to gdzie ty oddawałeś tuleje do szlifu jak Ci jakieś krawędzie wystawały? Ja jak miałem tuleje to za szlif płaciłem 80zł i nie było mowy o jakichś krawędziach. Wszystko na gotowo. Nawet do motor-techu można wysłać na szlif, oni się tym porządnie zajmą bo znają się na rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...