Skocz do zawartości

Bardzo wysokie napięcie ładowania, FZR 600 91


Rekomendowane odpowiedzi

nie zrozumielismy sie teraz mam 5 kabli, czyli 3 fazowe i czerwony plus do wtyczki regulatora i czarny przykrecony do obudowy regulatora. a nowszy z R6 ma 5 stykow z czego jeden to masa, drugi to plus i 3 fazowe. i tu wlasnie pytanie czy pod ten styk minusowy mam podpiac ten kabel ktory byl przykrecony do obudowy starego reglera? czy ciagnac nowy od aku z minusa, a ten z obudowy nadal ma byc przykrecony pod obudowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma żadnych innych dodatków w regulatorze i regler jest pod wejście 3 fazowe to powinno działać , plus do plusa , minus do minusa i wyjście wyprostowanego z alternatora FZR do wszystkich 3 pinów wejścia na zwykły altek 3 fazowy w nowym reglu R6 .

Czarny do 5 .

on nie wychodzi ani wyprostowany ani zgięty jest przemienny jak w każdym altku...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli alternator jest 3-fazowy a do regla docierają funkcyjnie tylko 3 przewody (+ , - , wejscie) to gdzies poza regulatorem musi być prostownik .Reki nie dam uciac ale gdzies widywałem takie rozwiązania . Teraz podejrzałem ten przypadek i tutaj jest normalne wejście na 3 fazy z tym że masa wylata obudową . W takim wypadku oryginał musi byc bardzo dobrze zamocowany na paście (nalezy zwrócic uwagę czy blacha stelaza nie jest wygieta - ma dobrze dolegać ) bo to co jest wytarczające do rozproszenia mocy w reglu np. z XJ600 tutaj jest 3 razy mniejsze a sposób regulacji a zatem moc wydzielana raczej podobna .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak w temacie panowie mam taki problem, po zimie naładowałem aku, odpaliłem motor i po chwili słysze jak by się akumulator zagotował :(, miernikiem zmierzyłem i ładowanie na wolnych obrotach około 800-1000 obr/min wynosi 15,5-16 V a po dodaniu gazu na około 4000-5000 obr/min wskażnik pokazuje juz ponad 18V, to chyba stanowczo za duzo co? :) odpiąłem kable od regulatora 3 białe i czerwony, masowy czarny zostawiłem przykrecony do obudowy ( nie wiem czy dobrze zrobiłem) jednym stykiem miernika do jednego bialego kabla ( miernik na piszczek ustawiony) i cisza po dotknięciu do masy regulatora, drugi cisza trzeci bialy cisza, więc odpaliłem motonga i zmierzyłem parami te białe kable 1-2, 2-3, 3-1 i wyniki prawie identyczne o wartosci okolo 55-56 V miernik ustawiony na 200V~, i teraz moje pytanie, PADŁ regulator? albo jeszcze cos sprawdzic zmierzyć itp? jakie powinny byc jeszcze objawy przy uszkodzonym regulatorze?

 

p.s. kolejne pytanko jak wiadomo w tym modelu FZR 600 3he ( w moim przypadku to 3 HH bo wersja US) regulatory do trwałych nie należa ( nie posiadaja radiatora) i czesto sie przepalają. może ktoś by doradził czy można wlozyć inny z innego modelu , trwalszy itp, jesli tak to jaki i jak go podlaczyc? pozdrawiam i dziekkuje za wszelkie rady i sugestie.

 

Jeśli alternator jest 3-fazowy a do regla docierają funkcyjnie tylko 3 przewody (+ , - , wejscie) to gdzies poza regulatorem musi być prostownik .Reki nie dam uciac ale gdzies widywałem takie rozwiązania . Teraz podejrzałem ten przypadek i tutaj jest normalne wejście na 3 fazy z tym że masa wylata obudową . W takim wypadku oryginał musi byc bardzo dobrze zamocowany na paście (nalezy zwrócic uwagę czy blacha stelaza nie jest wygieta - ma dobrze dolegać ) bo to co jest wytarczające do rozproszenia mocy w reglu np. z XJ600 tutaj jest 3 razy mniejsze a sposób regulacji a zatem moc wydzielana raczej podobna .

 

 

przecież ma 5 nie 3 czyli standard z tym że masa na obudowie....

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

oki panowie, mam regler z fz6, podlacze go tak: plus z mojego do styku plusa czyli 1 po lewej u góry, minus który był do obudowy w starym, przykrece na oczku do obudowy nowego i drugim kabelkiem od oczka do styku po prawe na górze ( to minus) i 3 fazy ( biale kable) ze starego na 3 dolne styki w nowym regulatorze, BĘDZIE DZIAŁAĆ?:):) pytanko odnosnie tych faz, czy ma znaczenie gdzie który kabel z fazy podepne?? bo wszystkie sa biale, czy nie ma to znaczenia? ( wazne zeby nie pod mase ani pod POWER:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...