Skocz do zawartości

Naked do 14 tyś - Z750/Z1000?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie - aktualnie śmigam Yamahą Fazer 600 z 2000r, po tym sezonie planuje zmienić na coś świeższego, nie chcę iść póki co w strone turystyki, bo jednak pasuje coś poszaleć póki jeszcze jestem młody - oczywiście wszystko w granicach rozsądku, idiotą nie jestem. ;)
Czy są znaczne różnice pomiędzy Z750 a Z1000? Z tego co wyczytałem, to Z1000 ma nieco lepsze hamulce, zawieszenie no i jest mocniejszy, spalanie podobne, więc czy jest sens bawić się w Z750?

Moto będę używał głównie do jazdy po mieście, niedzielnych wypadów poza miasto, zabawy po krętych ładnych drogach, no i pewnie z taką mocą to i chwilowe przelecenie na gumie też nie będzie mi obce :D Ale właśnie, jak ma się sprawa z dalszymi wypadami, powiedzmy tak 200-300km w ciągu jednego dnia? I jak się czuje na tym motorku pasażer, a raczej pasażerka? Bardzo niewygodnie, czy w miarę znośnie?

Czy może proponujecie kupić coś innego? Myślałem też o hornetce 900, ale jednak i jest słabsza i.. brzydsza.. Kawa jednak ma w sobie to coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A brałeś pod uwagę Hondę X11? Cenowo spokojnie zmieścisz się w budżecie, a moc i moment obrotowy z pewnością Cię zadowolą.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc chciałbym coś w miare świeżego, zgrabnego, chudego.. a X11 niestety jest wręcz przeciwieństwem tego wszystkiego. Co do triumpha - jakoś nie podchodzi mi do końca jego wygląd, zwłaszcza zadupek, a cenowo też średnio..
Wcześniej myślałem mocno nad F4i, ale też wydała mi się trochę zbyt "gruba", a Z1000 wygląda świetnie, muskularnie, a zarazem dosyć chudo. Wiem wiem, wybredny jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad dużym Hornetem, może jest słabsza, ale daje radę. Jeździłem nim trochę i jest to bardzo zgrabny motocykl, ma się wrażenie jazdy na 600tce ;) i w tych pieniądzach znajdziesz bardzo ładną sztukę bankowo, co może być problemem przy Z1000. Dużo lepiej nadaje się do jazdy w dwie osoby, czy dalszych wypadów, bardzo wygodna pozycja. ;)

Za to Z1000 to motocykl sportowy, podkulone kolana, mimo prostej kiery pochylona pozycja. Zaproponowałbym coś z muscle-bike'ów, ale chcesz coś "chudego" :P

Triple1050 nie znajdziesz w tej cenie, można pomyśleć też o FZ1, powinno się coś wybrać a to również zgrabny motocykl z tym, że piekielnie mocny i szybki.

Suzuki ma w ofercie raczej bydlaki :P może poza SV1000, ale to inna bajka raczej.

 

Czytając do do czego będzie Ci potrzebny motocykl pierwszy przychodzi na myśl właśnie Hornet900 u nas bardzo niedoceniany, a świetny. W tej kasie doposażysz go w jakieś fajne kominy, opony i będzie siał postrach, Hornet ma super start spod świateł ;)

Only biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

9870161755102c474227ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hornetka 900 wpadła mi w oko dopiero jakiś miesiąc temu, gdy sąsiad zajechał niebieską matową z dwoma fajnymi kominkami - przelotami. Darła się przepięknie, wyglądała również, bo miała fajne dodatki właśnie, typu klamki, kierownica, wydechy. Poczytałem trochę o Z750 i Z1000, z Z750 raczej zrezygnuję, bo cenowo nie ma pomiędzy nimi przepaści, a Z1000 jest lepsza pod względem zawiechy, hamulców no i mocniejsza, 2 kominy - ładniejsza :D

Tak że teraz pozostanie pewnie dylemat Hornet 900 / Z1000. Chcę coś co będzie budziło postrach i będzie można fajnie poszaleć :D Za Z1000 przemawia dosyć nowoczesny wygląd no i mimo wszystko te kilka koników więcej kusi, zaś za Hornetką cena i wygoda.. Chyba muszę pogadać z ludźmi którzy mieli doczynienia najlepiej z oboma tymi sprzętami, albo chociaż z którymś z nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam horneta 900 - mocą się tak nie sugeruj, bo odbija się tylko na niskiej prędkości tego motocykla. Spod świateł radzi sobie ze 150konnym gixxerem 750 więc tragedii nie ma, oczywiście w górnym zakresie obrotów przegrywa podobnie jak przegra z Z1000cem, ale podczas jazdy i tak liczy się głównie moment. Co do wyglądu - zmiana lampy przedniej ala hornet 600 2007 potrafi mocno podnieść atrakcyjność hornetki. Z1000 oczywiście też fajne moto i od razu agresywniej wygląda, jednak moment nie taki jak w hornetce.

www.moto-opinie.info - Opinie o produktach motocyklowych w jednym miejscu

Sklep motocyklowy Moto Opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...