Skocz do zawartości

DR 600 czy KLR 600 ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat co wybrać na swojego pierwszego Cross'a, miałem już doczynienia z motocyklami także ogólnie początkujący nie jestem, aczkolwiek w tej dziedzinie tak :D . proszę o pomoc kogoś doświadczonego, kogoś kto miał styczność z tymi motocyklami, i kto doradzi mi w tej sprawie. Z góry dziękuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego te wszystkie stare 600tki soft enduro czyli dr, klr, xt, xl to praktycznie jedno i to samo jeśli chodzi o moc, zawias, hamulce, serwis, więc nie ograniczaj się do dr i klr bierz to co się trafi w dobrym stanie, wymienię ci wady i zalety na szybko:

-dr prosta do bólu konstrykcja, jedyna i bardzo poważna wada to padające walki i panewki w głowicy, nienaprawialne, motor wyjątkowo wielki i ciężki, gaźnik mechaniczny w 600 na + w 650 podcisnieniowy

-klr mial wiele wad, padające głowice, branie oleju itd, skomplikowana konstrukcja silnika na dwóch walkach rozrządu, plusem jest rozrusznik i chlodzenie cieczą, z doświadcznie powiem ci ze kupic klr w stanie db jest bardzo trudno bo byl najmniej trwały i mało zostało takich motocykli

-xt, dobry wół roboczy, silnik praktycznie nie do zabicia ale to także dlatego ze najsłabszy, nowsze modele z rozrusznikiem potwornie ciezkie i z kiepskim zawiasem

-xl, wersja r bez rozrusznika najlżejsza w swojej klasie, wersje lm i rm z rozrusznikiem juz ciężkie, gaźniki mechaniczne na + niestety to juz bardzo stare sprzęty z max 88r więc siłą rzeczy zmęczone wiekiem, padaly tu uzwojenia alternatora, wałek na łożyskach ale jego krzywki i dzwigienki zaworowe nietrudno przytrzec a kupic uzywkę ciezko

 

napisz ile masz kasy i co chcesz na tym sprzęcie zdzialac, w.w. modele warto brac gdy masz na wydanie 3-4K, za 5-6K można polasic się na trochę lepsze w terenie XR/LC4/KLX

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za 2 kola ,,to chyba tylko WSK ,albo MZ ta ..czyli odpusc sobie temat , bo ponizej 4 nie kupisz nic sesownego .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...