Skocz do zawartości

Wulfsport Prima 2 Speed / Acerbis Active / Duchinni D311 / Nitro MX 650 - opinie/różnice ?


Rekomendowane odpowiedzi

1. Ostatnio planuje zakup nowego kasku Duala i tak zaintrygowała mnie pewna kwestia, kaski :

- Wulfsport Prima 2 Speed (2013)

- Acerbis Active

- Duchinni D311

- Nitro MX 650

wyglądją i specyfikacje mają w 100% identyczną, stąd zastanawiam się, czy kaski te jadą z tej samej manufaktury, czy istnieją jakieś rzeczywiste różnice? Bo jeśli mam płacić za logo Acerbisa 450zł, zamiast 300zł za Wulfsporta z UK to ...

 

2. Ponadto używał ktoś któregoś z tych kasków ? Ciekawi mnie, czy kształty tej skorupy przy prędkościach do 150zł są znośne, czy łeb urywa / ogłusza ?

 

3. I najistotniejsze pytanie - w sklepie gość zmierzył mi dynie i upierał się, że mam 58 to M-ke mam wcisnąć, niby wcisnąłem, ale szczęka (Airoha S4/Noxa N731) strasznie ścierała mi skronie przy zakładaniu (do czerwoności), czy to norma w kaskach ze szczenami dual? Bo teoretycznie wszedł (ale z takim podejściem to i S-ke bym wcisnął).

 

4. Ponadto czy w przypadku jeśli Acerbis Active załóżmy pasuje na mnie L, to czy mogę założyć że ten "identyczny" Wulfsport Prima będzie analogiczny rozmiarowo ? Tzn, jeśli skorupa 100% identyczna wizualnie, to rozmiary wewnątrz kasku prawdopodobnie również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Wulfsporta w Polsce niestety nie dostanę, to jest to ryzyka (czy zakładać, że jeśli wygladą identycznie na zewn, to czy środek-rozmiar też ma identyczny).

Edytowane przez stoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrza są w tych kaskach trochę inne. Porównywałem z Nitro i Duchinni, to Airoh S4 był najmniej niewygodny. Kwestia kształtu głowy, tego nie odgadniesz po tabelce rozmiarów.

 

Przymierz X-lite to z przyjemnością dopłacisz :).

 

Jak z pomiaru wychodzi 58 cm to nawet nie myśl o rozmiarze L, po prostu szukaj innych modeli. Ja mam 57 a jakoś zawsze zakładam S i leżą lepiej albo gorzej, ale M tylko w Shoei.

No i jeśli szukasz duala do jazdy 150 km/h, to wybacz, ale nie liczyłbym na komfort w tym przedziale cenowym. Dopiero dwu-trzykrotność tej kwoty zrobi robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma się co sugerować tym, że to ta sama skorupa, trochę szkoda, liczyłem na przymiarkę Acerbisa i ściągnięcie tego samego rozmiaru Wulfsporta z UK.

Jeśli dobrze rozumiem masz na myśli X-Lite X-551 ? Raczej tyle nie dopłace, szukam kasku w okolicach 400zł, X-551 to 1,5k+... :dd

 

Niestety wszystkie M-ki (mierzyłem wczoraj jeszcze Acerbisa), szczęki ścierają mi skronie przy zakładaniu, także będę musiał rozwarzyć L-kę, zresztą może gość co zmierzył mi w sklepie głowę był trochę ślepy (a może zaniżył bo mieli tylko M-ki rozmiary w sklepie :))

 

Dual w 90% do jazdy w mieście, ale tak raz/mies kursuje trasy ~200km, raczej z prędkościa klasyczną ~120km, ale wiadomo czasem przy wyprzedzaniu nie chce zostawić gdzieś głowy z tyłu, albo skręcić karku kiedy spojrze w lusterko. Dlatego szukam najmniejszego zła, np przypuszczam że okrągły Airoh S4 z odpiętym daszkiem będzie wygoddniejszy w trasie niż taki kwadratowy Nox N731.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie M-ki (mierzyłem wczoraj jeszcze Acerbisa), szczęki ścierają mi skronie przy zakładaniu, także będę musiał rozwarzyć L-kę, zresztą może gość co zmierzył mi w sklepie głowę był trochę ślepy (a może zaniżył bo mieli tylko M-ki rozmiary w sklepie :))

Przy takim podejściu radzę kupić w necie, w końcu pewnie niejeden kask już miałeś więc doskonale wiesz który jest najlepszy. Wcześniej powiedz w sklepie że przyszedłeś tylko pomierzyć, powodzenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...