Skocz do zawartości

Cóż to za dziwne podgrzewane manetki??


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ( a może i panie). Mój brat kupił Hondę CBF 1000. Zainstalowane są w niej jakieś przedziwne podgrzewane manetki. Mają mały sterownik z nednym przyciskiem, który zmienia kolejno stopień grzania, co jest sygnalizowane zapalaniem się trzech czerwonych diód. Ale najdziwniejsze jest, że po włączeniu grzania jakiś element połączony ze sterownikiem zaczyna głośno pracować, a jego odgłos przypomina pracę małego silnika elektrycznego. Cóż to może być za wynalazek- nigdy z czymś takim nie miałem do czynienia. Żaden O ford, czy Saito nie wydaje w czasie pracy dźwięków.

 

 

 

I drugie pytanie- jest tam jakiś alarm motocyklowy sprzężony z HISS. Pilot ma trzy przyciski- dwa to oczywiście uzbrajanie/ rozbrajanie, ale trzeci to jakiś "option" Sprzedający nie wiedział nic więcej, może ktoś z kolegów miał taki alarm, albo nawet ma do niego instrukcję użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam odpowiedź na moje pytanie. Rozebrałem owiewki i dobrałem się do instalacji manetek. Chałtura i rzeźba - tak można określić to, co zrobił poprzedni montażysta, podejrzewam, że jeszcze we Francji. Jeszcze nie widziałem takiego patentu na podłączenie manetek. Plus był wzięty z czujnika stopu przy hamulcu przednim, gdzie było naskręcane kabli do groma. Natomiast masa była pociągnięta przez pół motocykla z klaksonu. I ten odgłos podczas pracy manetek to było potrąbywanie klaksonu!!!! Aż dziw, że instalacja to wytrzymała. Zresztą plus nie wyrabiał i manetki grzały "na pół gwizdka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry przykład jak mozna skomplikować prostą czynność. W życiu takich kombinacji się już naoglądałem a za najbardziej wydziwiona uważam instalację przyczepki, gdzie żaden przewód nie był na swoim miejscu a jednak większość świateł działała.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...