Skocz do zawartości

NordKapp 24.04 - 04.05 2014


unus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję wyjazd w w/w terminie na NordKapp. Litwa-Łotwa-Estonia-Finlandia-Nordkapp.

Czy ma ktoś z Was wiedzę i informację na temat tamtejszej pogody w takim terminie ? Mój motor raczej za śniegiem nie przepada. Poza tym chcę spać pod namiotem. Gdzie mogę znaleźć jakieś kamerki, portale - ogólnie informacje ?

Poza tym może polecicie jakieś fajne miejsca - pola campingowe, schroniska.

Z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o pogode to im dalej bedziesz sie oddalal na polnoc blizej Nordkappu musisz byc przygotowany na zalamanie pogody. Z relacji dobrego kumpla wiem ze im blizej sie zblizali do Nordkappu wiatr byl silny a pogoda nie rozpieszczala , wiec obowiazkowo GoreTexowe ubrania, trzymajace dobrze cieplo. Z tego co sie orientuje oni jechali w czerwcu badz lipcu.

 

Jesli chodzi o noclegi to w Norwegii mozna sie rozbijac na dziko. No bo malo zaludniony kraj i wiadomo jak musisz sie gdzies rozbic to nie bedziesz jechal kolejne 200km zeby jakis kamping znalezc.

 

Watpie rowniez czy w 10 dni zrobisz taka trase mocno bym sie nad tym zastanowil, zeby nie bylo tak ze w polowie drogi bedziesz musial zawrocic?

 

10 dni w dwie strony wychodzi jakies 6 tys km wiec dziennie wychodzi po jakies 600km do zrobienia , nie mowie ze to nie jest do zrobienia ale przy dziennym pokonywaniu takich odleglosci zapomnij o zwiedzaniu , chyba ze zalozyles sobie zdobyc cel Nordkapp a reszta Cie nie interesuje wtedy to jest realne.

 

Nie chce Cie zniechecac do podrozy ale ja bym sie mocno zastanawial, szczegolnie z tym limitem czasowym.

 

Pozdrawiam

J

Edytowane przez Jaro Jarson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieple rekawice to podstawa, nawet jezeli masz podgrzewane manetki.

 

Jak dle mnie to poroniony pomysl w tym terminie - srodek zimy bylby rowniez podobny. Jezeli juz to Jipiec / Sierpien.Pogoda najwiekszym Twoim wrogiem, wiezdzasz do tunelu w sloncu a wyjezdzasz w deszczu.

 

Co do 10 dni to znajami na 125 - kach zrobili trase Hamburg - Nordkap - Hamburg w dokladnie 6 dli i cos pod 23 godziny, wiec sie da, tyle, ze nie pytaj, jak sie potem czuli.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz chciał zaliczyć drabinę trolli wracając to upewnij się, że jest otwarta, bo możesz wracać i nadłożyć sporo km.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

 

 

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snieg to tam jeszcze w Lipcu lezy :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za podpowiedzi. Ubranie na zła pogodę mam juz przygotowanie i sprawdzone. Dzisiaj kupiłem śpiwór na niskie temperatury. Namiot juz wcześniej przebadany. Udało się wygospodarować, ze wyjazd 18.04 do 04.05 więc powinienem się wyrobić. Jedynie martwi mnie ewentualny snieg na drodze. W innym terminie nie mam możliwości. Do triumpha sprinta opon z kolcami raczej nie założę. Wiecie gdzie mozna dowiedzieć się o warunkach na drogach - o ten śnieg mi chodzi szczególnie. Od paru lat przekładam ten Nordkapp i zawsze jadę na południe. W zeszlym roku Turcja. Jeszcze zobaczę ale chyba spróbuje...jak coś to zawrócę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że najlepiej czerwiec-lipiec , ale kto powiedział że miesiąc wcześniej nie dasz rady , ja mam to samo z Krymem , co roku tam miałem jechać a za każdym razem albo Rumunia , Bułgaria , Bośnia , Czarnogóra , Chorwacja , teraz to chyba do Rosyjskiego Krymu , może za rok jak dadzą wizę , pozdro szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hejka

 

Tutaj możesz sprawdzić sytuację na drogach w Finnmarku:

http://www.vegvesen.no/Trafikkinformasjon/Reiseinformasjon/Trafikkmeldinger?type=fylke&fylke=20

http://trafikk.nrk.no/bil/Finnmark%28S504185%29/

Niestety tylko po norwesku

 

Jeżeli chodzi o pogodę to:

http://www.yr.no/place/Norway/Finnmark/Nordkapp/Honningsv%C3%A5g/long.html

 

Mieszkam ciutkę na południe (Tromso) i dzisiaj nieźle sypało i mocno wiało (choć teraz zrobiło się ładnie), a temperatura kręci się wokół 0 st. Jest więc duża szansa, że trafisz na śnieg, ale drogi może będą czarne, ostatnio też sporo deszczu mamy.

 

Jeżeli możesz przełożyć podróż, to jednak (tak jak wyżej) proponowałbym czerwiec lipiec, oprócz pogody od połowy maja zaczyna się tutaj dzień polarny.

 

Tak, czy inaczej życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dnia polarnego ( biale noce ) to dodal bym od siebie, ze organizmu sie nie oszuka, raz, dwa razy sie da po rez rzeci czy ktorystam bedzie juz b. niebezpiecznie wiec radzilbym nie przecholowywac z jazda.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz, ale też odradzam ten termin. Ja ruszałem w ubiegłym roku 29.06, powrót do domu 21.07, przejechane 8700 km.

Trasa przez Litwę, Łotwę, Estonię, promem do Helsinek i pomału na Nordkapp. Pierwszy tydzień pogoda bez zastrzeżeń (jakieś drobne, przelotne deszcze - nie licząc nocnej burzy w Lahti). Na Nordkapp wjeżdżaliśmy o północy w pełnym słońcu. Na drugi dzień za Altą załamka - dwa dni deszcz non stop. Przesiedzieliśmy dzień na tyłkach pod Narvikiem. Później przez kilka dni na przemian deszcz i słońce. Na Trollstigen wjeżdżaliśmy w słońcu, za kilka minut deszcz itd., itp...

Od Oslo przez Szwecję, mostami przez Danię i Niemcy do domu - już cały czas upał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...