Skocz do zawartości

Chip tuning - jak i gdzie warto modyfikować 1.9TDI 105KM


samolot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną mam niewielkie pojęcie o chiptuningu. Za jakiś czas stanę się posiadaczem samochodu z silnikiem VW 1.9 TDI o nominalnej mocy 105KM. Chciałbym podnieść moc w tym aucie, gdyż 105KM to przeciętna wartość, a zależy mi na dynamice jazdy. Ile warta jest modyfikacja zwana chiptuningiem? Na co zwracać uwagę wybierając firmę świadczącą takie usługi? Jakie firmy tuningowe polecacie? Najbardziej zależy mi na wzroście mocy w przedziale 1,5-3 tys. obr/min, na wyższe obroty bardzo rzadko będę się zapuszczał. Czy jest jakiś przebieg, który dyskwalifikuje silnik do tuningu?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jaa... całe google aż huczą od tych informacji, co jak co ale tdi to już chyba każdy u nas dłubie. Moim zdaniem każdego rodzaju boxy chipy i inne gotowce które się podpina są gówno warte, jedynie w rachubę wchodzi napisanie nowego programu na hamowni pod konkretny motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przede wszystkim należy auto shamować przed robieniem programu.

W Białymstoku czy okolicach masz np. firmę CARTRONIC. W Cartronicu robiło chipa paru chłopaków z VKP (Vectra Klub Polska) i chwalą sobie
Ja osobiście polecam Damiana Jurczaka.

Dokładnie, nie baw się w żadne boxy. Program, tylko program. Jeśli masz DPF'a to zastanów się czy przy okazji nie wywalić go. Cenowo będzie ciut drożej niż sam chip, ale niewiele drożej. Po tym będzie spokój z wypalaniem itd. itp.
Ps. Ja mam Signuma Z19DTH czyli 1.9 i moc 150KM 320Nm, swego czasu tez myslałem o chipie ale póki co mocy wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...