Skocz do zawartości

Nieżyjący właściciel, brak dowodu, stary motocykl...


Rekomendowane odpowiedzi

No sam motocykl mogło nie być sprawy spadkowej. Ale jeśli było postępowanie spadkowe po zmarłym, w wyniku którego cały jego majątek został odziedziczony przez jednego/kilku spadkobierców, to wystarczy. Taki/tacy spadkobiercy są właścicielami również tego motocykla

Chyba nie do końca. W postępowaniu spadkowym można niektóre rzeczy ująć ogólnie np "warsztat wraz z wyposażeniem w postaci maszyn i narzędzi". Pojazdy podlegające rejestracji powinny być wyszczególnione osobno. Ja w WK musiałem pokazać odpis postępowania spadkowego z wyszczególnionym konkretnym pojazdem. Babka z WK powiedziała, że bez tego nie da się przerejestrować ani sprzedać pojazdu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Chyba nie do końca. W postępowaniu spadkowym można niektóre rzeczy ująć ogólnie np "warsztat wraz z wyposażeniem w postaci maszyn i narzędzi". Pojazdy podlegające rejestracji powinny być wyszczególnione osobno. Ja w WK musiałem pokazać odpis postępowania spadkowego z wyszczególnionym konkretnym pojazdem. Babka z WK powiedziała, że bez tego nie da się przerejestrować ani sprzedać pojazdu.

A co jeśli nie ma takiego zapisu? Nie każdy w taki sposób przekazuje spadek. Nie mam takiego problemu, ale ciekawi mnie ta sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli nie ma takiego zapisu? Nie każdy w taki sposób przekazuje spadek. Nie mam takiego problemu, ale ciekawi mnie ta sytuacja.

 

Wtedy spadkobierca może wnioskować do sądu o rozszerzenie odpisu, by tego typu pojazdy były uwzględnione.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...