Skocz do zawartości

Rejestracja EXC 450 [Zgubione świadectwo homologacji]-Rozwiązany.


Dolc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z zarejestrowaniem swojego KTMa. Motocykl z 2005r, nigdy nie rejestrowany(i tu pojawia się problem ponieważ przy pierwszej rejestracji powinienem pokazać świadectwo homologacji). W karcie pojazdu jest wbity numer homologacji ale samego dokumentu nie mam. Czy można gdzieś dostać kopię tego dokumentu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Ty, Monter... żeby na to wpaść trzeba pomyśleć, a żeby skorzystać - poza pomyślunkiem wykazać się jeszcze aktywnością fizyczną, napisać maila albo wybrać nr na telefonie... lepiej zapytać na forum, może ktoś załatwi za pytającego

 

salon ewentualnie importer, jak sądzę, winien dysponować kopią homologacji i ją przesłać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no brawo brawo. Pomocny moderator gratuluję nic nie wnoszącego, sarkastycznego i ogólnie słabego posta. Może jakieś ostrzeżenie ? No ale widzisz jeszua mimo że jesteś moderatorem to powiem ci że trafiłem na forum bo z tego co wiem to na forach pojawiają się tak zwani użytkownicy, trole no i na szczęście wszech wiedzący moderatorzy. Miałem nadzieję że ktoś ma większe pojęcie na temat mojej zagwozdki gdzie się znajdują kopie takich dokumentów i uda mi się trafić od razu do miejsca które takie dokumenty posiada zamiast dzwonić po 5 urzędach. I tutaj uwaga zaskoczenie nie jest to serwis więc przykro mi ale źle sądzisz. Dzięki temu że uwaga pomyślałem i uwaga wykazałem się aktywnością fizyczną okazało się że kopie homologacji są w archiwum państwowym. Niestety dzięki temu ze zadzwoniłem(tak wykonałem tą czynność fizyczną po raz kolejny) okazało się że papier homologacji nie jest mi potrzebny a potrzebne jest świadectwo zgodności. Takie świadectwo może wydać producent lub oficjalny przedstawiciel. Problem w tym że w Polsce producenta ktma nie ma jak wiesz jest w Austrii a jedyny oficjalny importer ktma był 8 lat temu jak pewnie wiesz w Krakowie. Tego wszystkiego dowiedziałem się sam i żeby tego się dowiedzieć dzwoniłem do ministerstwa infrastruktury i rozwoju, zostałem przekierowany do departamentu transportowego dozoru technicznego (nie wiem jak ty ale ja też uwielbiam dzwonić do polskich urzędów) następnie dzwoniłem do 3 serwisów KTMa niestety oni nie są upoważnieni do wystawienia tego dokumentu i nie mieli pojęcia zielonego jak ten dokument uzyskać. Reasumując jeśli ktoś ma problem z zarejestrowanie swojego moto i żeby nie musiał kombinować tak jak ja i jak radzi jeszua proponuję od razu dzwonić do Austrii albo do Bratysławy bo w Polsce nic się nie załatwi. A jeszcze żeby było mało jest cyrk z zarejestrowaniem moto ponieważ trzeba je rejestrować jako nowe a de facto nowym nie jest ponieważ było już używane i teraz zależy czy zostanie zarejestrowane od dobrej woli pani z okienka.

Edytowane przez Dolc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że po wykonaniu tego co powinieneś wykonać przed napisaniem postu osiągnąłeś swój cel.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow grubo panowie widzę. Proszę o usunięcie tematu w razie gdyby ktoś miał problem z homologacją będziecie mieli możliwość przynajmniej znowu podpowiedzenia aby osoba wykazała się pomysłowością i tężyzną fizyczną. No bo przecież na forum informacje ? O urzędach, o zmianach w przepisach ? Jeszcze w dziale przepisy ? Bez kitu gdzie ja miałem głowę. A no i żeby przypadkiem nie szukała swojej homologacji w archiwum państwowym(z którego i tak nie dostanie tego dokumentu) tylko w polskim serwisie KTMa nie mówiąc już o tym że w ogóle ten dokument nie jest potrzebny. A np nie łatwiej powiedzieć że homologacji w Polsce się nie dostanie i w ogóle jest nie potrzebna i trzeba szukać świadectwa zgodności w Austrii (całe info i kropka) ?To nic że gdyby ktoś już posiadał taką wiedzę(a podobno na forum można uzyskać informacje jak się czegoś nie wie) zaoszczędził bym na paliwie, czasie, jak że ciekawych rozmowach z urzędnikami ale przecież ja wymagam żeby ktoś to zrobił za mnie. No tak ale jak się w ogóle o czymś nie ma pojęcia to najlepiej walnąć sarkastycznego posta. A niech ma niech szuka jak ja nie wiem to on niech nie wie jeszcze bardziej. Dziękuję za brak pomocy i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tu nie ma omnibusów i zadanie pytania na forum nie jest automatycznie gwarancją na znalezienie odpowiedzi lub rozwiązanie problemu. Twoja pretensjonalna postawa nie jest niczym nowym.

Problem rozwiązany więc zamykam.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...