Skocz do zawartości

XI Motocyklowy Zlot Gwiaździsty Jasna Góra 2014 - 13.04.2014


Barył
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na bank będzie to obiektywny pogląd.Tak jak na Woodstock i inne sprawy związane z życiem.Jak chcecie fantastyki obejrzyjcie "Gwiezdne wojny"a nie Trwam.

a może obiektywne informacje znajdziesz jedynie np. w GW, czy w TVN? Uważam, że aby być obiektywnym należy wysłuchać dwóch stron i dodatkowo samemu zadecydować, gdzie jest prawda. Motocyklista (w szczególności) to wolność (Easy Rider)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłuchałem dwóch stron - w tym bezpośrednich uczestników rajdu. I powiem tak - moja własna opinia: to jest niezła farsa! A z relacji wiem, że byli uczestnicy którzy odrywali się od rajdu w drodze powrotnej już w Polsce... potem szukali motocyklistów żeby było więcej przy uroczystym wjeździe do W-wy. Szkoda gadać, temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele już słów zostało powiedzianych , myślę ,że wszyscy sobie już wyrobili zdanie na temat Wiktora i rydzyka , ja jestem Częstochowy i moje stanowisko już jest znane w tej kwestii .

 

jest mi po prostu wstyd za Jasną Górę , za Częstochowę , za brak mszy na błoniach , za oszczerstwa fanatyków religijnych i kłamstwa Wiktora w telewizji .

 

Za mieszanie kwestii politycznych , narodowych ,że świeceniem motocykli na Jasnej Gorze , za rozwalenie jednego z najfajniejszych i największych , niekomercyjnych zlotów w Europie , przez zawiść i ambicje własne , małostkowość "prawdziwych" patriotów .

 

szlag mnie trafia ,że Jasna Góra potrafiła zorganizować mszę na błoniach dla kiboli Wisły , a nie wyszedł żaden pasibrzuch , gdy były pełne błonia motocyklistów by poświecić przed sezonem ,

 

wiec nie chrzań mi tu jeden z drugim o obiektywizmie organizatorów rajdu katyńskiego .

Edytowane przez słoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"(...) szlag mnie trafia ,że Jasna Góra potrafiła zorganizować mszę na błoniach dla kiboli Wisły , a nie wyszedł żaden pasibrzuch , gdy były pełne błonia motocyklistów by poświecić przed sezonem ,wiec nie chrzań mi tu jeden z drugim o obiektywizmie organizatorów rajdu katyńskiego ."

 

Słoma, a dlaczego masz pretensję do obiektywizmu organizatorów Rajdu Katyńskiego, że księża nie poświęcili ci motocykla? Przecież ty byłeś na innym "spędzie", bo na tym organizowanym właśnie przez Stowarzyszenie Rajd Katyński była masz i uroczyście święcono motocykle. Widocznie więc tobie na tym nie zależy, więc po co się tak napinasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem i na tym i na tym , a chodzi mi o zasadę równości i sprawiedliwości , napinki niema żadnej , nie rozumiem w czym masz problem , natomiast mało kto wie o tym ,że msza była ustalona na 2 zlocie i świecenie też , dlatego pasibrzuchy pozwolili wjechać na błonia , a jak już motocykliści wjechali to w uzgodnieniu z Wiktorem pasibrzuchy sie wycofały z ustaleń , wyszedł jakiś chudy z kropidłem i pokropił trochę z brzega i tyle , wiec mam prawo być wku**wiony na to smutne towarzystwo czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz stiv ty dzielisz już na właściwe spędy i nie właściwe.Tak jak by to nie był jeden kościół jedno wyznanie.Jedyne lekarstwo to bojkot tego typu imprez tym bardziej że to bicie politycznej piany.Jak chcesz poświęcić motocykl, w większości parafii przy okazji imienin Krzysztofa jest to możliwe.Nie chodzę do kościoła,a wiem.Księża dopiero zaczną się liczyć z ludźmi gdy będą zależni od nich finansowo.Jak do tej pory mają i tak kasy z budżetu i kombinacji z fundacjami,hospicjami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Pancur (cieszę się, że nie obrzucamy się inwektywami, i niech tak pozostanie), lecz uważam, że masz podejście podobne do Kremlowskiego: uzależnić świat od własnych np. złóż naftowych, gazowych, a później im pokazać swoją potęgę. A czy Ty nie chcesz podobnie? upokorzyć (pozabierać wszystko), a księża (zakonnicy-zakonnice) na kolanach niech żebrzą o jałmużnę. Uważam, że skoro ktoś posiada wiedzę o przestępstwach dokonywanych m.in. przez księży (ale i nie tylko, to ma prawny obowiązek pod groźbą kary-zapis w kodeksie karnym) o tym niezwłocznie powiadomiś organa powołane do ścigania. Skoro więc księża mają tak dobrze, to widocznie kradną, oszukują bądź w inny nieprzepisowy sposób weszli w posiadanie tych dóbr. Ja nie zazdroszczę sąsiadowi, że ma piękny dom i wypasioną furę oraz kolejną laskę obraca (i nie cieszę się, że uschło mu drzewko owocowe w ogródku). Skoro więc księża mają tak dobrze, to dlaczego nie zostałem księdzem (warto zadać sobie takie pytanie)?

I jeszcze jedno: czy nie może być katolickiego zlotu (bo od razu mówi się, że to polityczny)? Przecież są zloty HD, starych motocykli, motorowerów, pojazdów walczących na frontach itd. to dlaczego po raz XI nie mogą spotkać się na mszy katolicy? A nie od dzisiaj wiadomym jest, że na tym zlocie jest msza, poświęcenie maszyn, zbiórka pluszaków dla dzieci z domów dziecka i miła atmosfera. Nikt przynależności partyjnej bądź światopoglądowej nie sprawdza. Skoro godzi się człowiek na warunki jakie prezentuje organizator, to jedzie. Jeżeli nie, to szuka czegoś dla siebie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzisz z tym majątkiem kościelnym to domagają się szuje czegoś na co nie zapracowali tylko zostało im kiedyś nadane wraz z ludźmi.O komisji majątkowej jakoś cisza się zrobiła.Nie wiem czemu nie zostałeś księdzem ja się sobie nawet dziwię :D Może jakaś odrobina sumienia.czytają dalej mam nadzieję że nikt źle na mnie nie spojrzy jak będę łaził z przekreślonym krzyżem po spędzie, a klasztor potraktuję jak muzeum.U mnie nawet córa ma problemy z katechetą o koszulki, a szkoły niby wolne od przymusu.Może i Kremlowski pogląd i nawet Hitlerowski ale nie wszystko co było wydumano za Hitlera czy Stalina było złe a za Jana Pawła II dobre.Np taka nagonka na prezerwatywy w dobie AIDS.Wystarczy jechać do południowych sąsiadów by zobaczyć jak powinny wyglądać relacje państwo - kościół.Może to ostatni moment jako że i tam obsadzają stanowiska kościelne klechami z polski mającymi duże doświadczenie na polu kręcenia kasy.Jak na razie ksiądz idzie do pracy, a w wolnym czasie SŁUŻY parafii.Rzymsko katolicki.Często mający żonę i dzieci bo w obawie o szykany za komuny brali śluby.Po upadku komunizmu bez mrugnięcia watykan zaakceptował ten stan.To jedna wielka sekta którą powinno się zdelegalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po co bicie tej piany?? Jadę 12-13 i zabukowane mam miejsce u Sióstr jakiś tam?? Piszę to tylko dlatego, że nie jestem katolikiem i mam gdzieś ten zlot. Pierwszy, czy drugi.

Jadę bo zwyczajnie umówiłem się z kolegami. Spotkanko, jakaś popijawa. Zadowolenie z tak naprawdę pierwszego wyjazdu w roku.

Jak wszyscy w niedzielę dolatują to ja już wracam do domu.

Może i to śmieszne co piszę, ale jak dla mnie każdy ma wolność wyboru?Jak chcesz być kropiony to stój i czekaj. Mi to nie przeszkadza.

Im więcej postów w tym temacie tym bardziej sytuacja robi się napięta. Po co się nakręcać?? :banghead:

Kto jedzie to do zobaczenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj,tj.26.03 TV TRWAM godz.18.15 Opowiemy o historii Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych, o prowokacjach Pana Prezydenta

Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD(poprzednio PZPR) i próbach ukradzenia tego

największego zlotu motocyklowego w Europie.

No toście opowiedzieli :D

Zwłaszcza pierwsze pół godziny programu jest bardzo pouczające. Jeżeli przed wysłuchaniem/obejrzeniem programu ktoś jeszcze miał wątpliwości kto i kogo prowokuje i na który zlot jechać a na który nie, to po programie już ich na pewno nie ma :)

 

 

A w przyszłym roku powtórka z rozrywki. Obaj organizatorzy zapowiedzieli, że ich zloty odbędą sie w 3-ci weekend kwietnia :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wnikając w politykę , jak można być takim "bukowym łbem " by uzurpować sobie prawo oceny moralności innych , czy ich postawy chrześcijańskiej ? , kto im dał prawo do tego? i jakie mają doświadczenie by oceniać innych ?

 

bardzo bardzo bardzo pouczający program :) i jak to w tej jedynej prawdziwej TV jest , występuje tylko jedna strona ta "właściwa" mające tylko jedno wląściwe zdanie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...