Skocz do zawartości

Filmy z gopro na YT a prawo ?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak wyglada prawnie dodawanie filmow na YT kreconych z moto, na ktorych lamie sie przepisy drogowe ? - moga za to scigac np mandat poczta wyslac , albo nawet zabrac prawko ? - wiadom oze ustalenie wlasiciela konta to nie problem , aczkolwiek nigdzie tam nie ma mojej facjaty i dowodu ze to JA prowadzilem , moze nie jest to 200 w miescie , ale za miastem to i owszem , do tego wyprzedzanie na ciaglej i cos tam jeszcze sie znajdzie :).

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie slyszałem, żeby komuś wlepili za coś takiego mandat, chociaż nie... był film jak koleś driftował starą beemką po rondzie i podobnież wyłapał jakieś paragrafy. Natomiast dość często przy takich filmikach jest dopisek w stylu "To nie Ja, to nie mój motocykl".

 

Nie rozważajmy takich spraw głośno, bo jeszcze tusek przeczyta i się za to weźmie :D

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedzial bym sie po jakim okresie czasowym przewinienie ulega przedawnieniu. W Niemczech po 6 - ciu miesiacach, wiec wstawiasz po 7 - miu

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze nie slyszałem, żeby komuś wlepili za coś takiego mandat, chociaż nie... był film jak koleś driftował starą beemką po rondzie i podobnież wyłapał jakieś paragrafy. Natomiast dość często przy takich filmikach jest dopisek w stylu "To nie Ja, to nie mój motocykl".

 

Nie rozważajmy takich spraw głośno, bo jeszcze tusek przeczyta i się za to weźmie :D

 

To mało słyszałeś. Tym bardziej, że na Śląsku kilka spraw już było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

To mało słyszałeś. Tym bardziej, że na Śląsku kilka spraw już było

 

Za 2zł na zegarze i podwójną ciągłą? Na motocyklu? Nie, nie słyszałem. :)

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej nagrania osób postronnych a nie Twoje służą ukaraniu.Coraz modniejsze i u nas wideorejestratory.Nawet niektóre sieci telefoniczne dają do umów zamiast nawigacji którymi juz się nasyciliśmy.W naprawdę rażacych przypadkach był bym nawet za ukaraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancur

 

i w tym m/i widze poprawe, bo Polacy sami zrobia poorzadek z tymi ktorzy prawo lamia. Moze troche potrwa, ale sami zrobia :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Było już kilka spraw o takie filmy, szczególnie gdy stają się one popularne na YT, w Katowicach jest specjalny wydział który się zajmuje takimi sprawami, wystarczy podesłać im linka mailem i się tym zajmują. Slokalizowanie jest banalne, a prędkość przykładowo można określić licząc słupki na poboczu / dzieląc przez czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka spraw o takie filmy, szczególnie gdy stają się one popularne na YT, w Katowicach jest specjalny wydział który się zajmuje takimi sprawami, wystarczy podesłać im linka mailem i się tym zajmują. Slokalizowanie jest banalne, a prędkość przykładowo można określić licząc słupki na poboczu / dzieląc przez czas.

To, że można tak ustalić prędkość to nie znaczy, ze może być dowodem w sprawie bo w takim wypadku pierwszy wyrok oparty na takim wyliczeniu byłby precedensem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej sprawa wygląda tak, że taki Miecio powie, że na oko jechał 90km/h i wzywają właściciela auta na przesłuchanie na komendzie i proponują mandat. W 99% przypadków kierowcy je przyjmują, bo boją się sądów i nie chcą dalej ciągnąć sprawy. Dla Miecia też jest wygodnie, bo nie musi nic udowadniać.

Edytowane przez ramzes1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej sprawa wygląda tak, że taki Miecio powie, że na oko jechał 90km/h i wzywają właściciela auta na przesłuchanie na komendzie i proponują mandat. W 99% przypadków kierowcy je przyjmują, bo boją się sądów i nie chcą dalej ciągnąć sprawy. Dla Miecia też jest wygodnie, bo nie musi nic udowadniać.

Mówisz o jakiś skrajnych idiotach co na mordę przyjmują mandat.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Było już kilka spraw o takie filmy, szczególnie gdy stają się one popularne na YT, w Katowicach jest specjalny wydział który się zajmuje takimi sprawami, wystarczy podesłać im linka mailem i się tym zajmują. Slokalizowanie jest banalne, a prędkość przykładowo można określić licząc słupki na poboczu / dzieląc przez czas.

 

 

To, że można tak ustalić prędkość to nie znaczy, ze może być dowodem w sprawie bo w takim wypadku pierwszy wyrok oparty na takim wyliczeniu byłby precedensem.
PL to nie USA tu nie stosuje sie precedensow.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Barmanix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nagranie własne czy cudze może być dowodem w sprawie i może stanowić podstawę do ukarania za wykroczenie. Czy na podstawie własnego nagrania bez wizerunku i tablic motocyklowych da się ustalić, że to Ty popełniłeś wykroczenie - nie da się ani zaprzeczyć ani potwierdzić. Wszystko zależy od danego przypadku.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...