Skocz do zawartości

Yamaha XS 400 DOHC(12e) powolne wkręcanie i strzały z wydechu


MATHIS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Silniczek podczas wkręcania się na wyższe obroty w okolicy 4-5tys. zaczyna strzelać z wydechu(lekkie strzały), łapie chwilową zadyszkę i dochodzi w okolicę 8-9 tys. obr/min(brak liniowości wzrostu prędkości obrotowej). Postanowiłem wyciągnąć gaźniki w celu oględzin i czyszczenia. Zauważyłem, że w jednym z gaźników(lewym) membrana gumowa jest pęknięta. Co więcej, na wyjętych gaźnikach przyłożyłem dłoń do króćców ssących i zakręciłem rozrusznikiem. Ewidentnie na 1(lewym-tym samym co jest zamontowany gaźnik z uszkodzoną membraną) cylindrze wyczułem mniejsze podciśnienie(suw ssania).

Teraz zadam pytania, a raczej przedstawię moją wizję na najbliższy weekend:

1)regulacja luzów zaworowych(w szczególności lewa strona i kontrola prawej)

2)wymiana gumowej membrany

3)synchronizacja gaźników

4)regulacja składu mieszanki paliwo-powietrze(ustawione zgodnie z serwisówką 2,5 obr, jednak przy 5 obr silniczek pracuje najlepiej-na chwilę obecną)

 

Dodam, że świece są nowe(katalogowe), ewentualnie przewody i fajeczki wymienię jeśli dostane je w Puławach od ręki.

 

Chciałbym zapytać czy mój tok myślenia jest dobry oraz co jeszcze mogę wywęszyć w celu przywrócenia XS-ki do poprawnej pracy.

Regulacja zaworów odbywa się poprzez płytki. Zna ktoś może średnicę tych płytek? Serwisówka nie podaje takiej informacji.

 

Z góry serdecznie dziękuję za porady.

Pozdrawiam

M&M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura w membranie wskazuje na wymianę ale powiedz jak chcesz wyregulować dwa gaźniki aby poprawnie działały jeżeli będziesz miał dwie różne membrany ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziura w membranie wskazuje na wymianę ale powiedz jak chcesz wyregulować dwa gaźniki aby poprawnie działały jeżeli będziesz miał dwie różne membrany ?

Źle się wyraziłem Panie Piotrze.

1) Szukam używanych gaźników do XS (mam na oku, są w miarę blisko więc mogę je spokojnie sprawdzić)

2) Szukam gaźników mikuni BS 34(nawet od innego motocykla-byle membrany zostały w dobrym stanie)

3) Gdzieś na ebay,de znalazłem komplet 2 membran(rzemiosło) za dużo niższe pieniądze niż w Polsce w sklepach z częściami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...