Skocz do zawartości

Bandit 600 Gniazdo zaworka iglicowego


Fresta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema Wszystkim

 

Mam pytanie, jak wymontować gniazdo zaworka iglicowego w gaźnikach z bandita 600 rok 1998 (Gaźniki KEIHIN CVK32) ? Podobno sączy mi się tamtędy paliwo i mam do wymiany uszczelke która się tam znajduje. Pytanie jak do niej sie dobrać ? Z góry mówie że zdolności manualne mam, próbowałem dziś szczypcami i robiłem to przez szmatke żeby za bardzo z zewnątrz nie uszkodzić gniazd jednak one nawet nie drgneły. Problem jest w tym że żadnymi większymi kombinerkami się tam nie da dojść i nie wiem co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Wszystkim

 

Mam pytanie, jak wymontować gniazdo zaworka iglicowego w gaźnikach z bandita 600 rok 1998 (Gaźniki KEIHIN CVK32) ? Podobno sączy mi się tamtędy paliwo i mam do wymiany uszczelke która się tam znajduje. Pytanie jak do niej sie dobrać ? Z góry mówie że zdolności manualne mam, próbowałem dziś szczypcami i robiłem to przez szmatke żeby za bardzo z zewnątrz nie uszkodzić gniazd jednak one nawet nie drgneły. Problem jest w tym że żadnymi większymi kombinerkami się tam nie da dojść i nie wiem co robić :/

 

Gaźniki w uchwyt , ustawic w pozycji takiej jak na motocyklu , podpiąć paliwo , poczekać jak nie leci z rozpylacza lub przelewu to delikatnie stukąć lub poruszac i znów poczekąc . Jak poleci i będzie dalej leciec to wówczas zaglądasz w gniazdo iglicy czy nie ma zadrapań lub zabrudzeń i wymieniasz iglicę zaworka na końcu której jest stożek uszczelniający .Przejrzyj i wymien wszystkie dla pewności . Jeśli masz uszkodzone gniazdo zaworka to postępujesz w zalezności od tego czy jest ono wymienne czy tez nie - albo wymieniasz gniazdo (o ile można kupic) albo całe gaźniki , ewentualnie jakas rzeźba u zegarmistrza ....

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat wrócił. Po dokładnym przyjrzeniu się gniazdom widać że sa na nich odciśnięte kółka z zaworka... Nigdzie na necie nie umiem znaleźć gniazd do moich gaźników no a coś z tym zrobić musze bo zastosowanie nowych zaworków na długo nie pomoże... Pytanie do Was chłopaki: Czy macie jakiś sprawdzony sposób na regeneracje gniazd do takiego stopnia żeby pozbyć się wgłębienia po zaworku ? Może porządnie naostrzone wiertło odpowiedniej średnicy (tylko jakiej ?) i precyzyjne "muśnięcie" na wiertarce stołowej ? Albo jakieś inne sposoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałes Kolego jakie masz te zaworki iglicowe, czy z gumowym czubkiem czy całe ze stopu, z tego co przeczytałem to ze stopu, jesli tak to zaworki sa do wymiany a gniazda do dotarcia...



Temat wrócił. Po dokładnym przyjrzeniu się gniazdom widać że sa na nich odciśnięte kółka z zaworka... Nigdzie na necie nie umiem znaleźć gniazd do moich gaźników no a coś z tym zrobić musze bo zastosowanie nowych zaworków na długo nie pomoże... Pytanie do Was chłopaki: Czy macie jakiś sprawdzony sposób na regeneracje gniazd do takiego stopnia żeby pozbyć się wgłębienia po zaworku ? Może porządnie naostrzone wiertło odpowiedniej średnicy (tylko jakiej ?) i precyzyjne "muśnięcie" na wiertarce stołowej ? Albo jakieś inne sposoby ?



troche minie dziwi to co napisałeś do tej pory spotkałem sie z odwrotną syt, że to na zaworkach powstawał ślad-rant od gniazd, da sie zregenerować gniazda, robiłem to kiedy miałem Kawasaki KZ 550, napisz na PW to Ci moze coś podpowiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...