Skocz do zawartości

Odrestaurowanie według własnego uznania KLE 500


MaciekV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałbym założyć temat o odrestaurowaniu motocykla (pochwalić się) kawasaki KLe 500

W trakcie prac robiłem dokumentację (fotki)

Pytanie polega na tym że nie wiem gdzie umieścić ten temat???

jeśli mogę w tym dziale to edytuję posta i dorzucę fotki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie otwory zostały zaślepione jak najdokładniej sie dało

powierzchnie łatwo dostępne zeszlifowane papierem ściernym a wszystkie żeberka na głowicy i zakamarki wypiaskowane pożyczonym pistoletem z bardzo drobnym piaskiem(lepiej to robić na dworzu bo w garażu się nie da, tyle pyłu) , później przedmuchane powietrzem i odtłuszczone, specjalny podkład do silników i lakier.

pokrywa głowicy zrobiona oddzielnie w ramach testu jak to będzie wyglądać i się trzymać- test pozytywny :)

Zdjęcia są tylko częścią dokumentacji którą robiłem ale przyznam że fotki robione jak mi się przypomniało a nie na bieżąco...

 

Nie ukrywam że nawet ten specjalny lakier po większym przebiegu zaczął się zdrapywać w miejscu gdzie obcierałem go butem podczas jazdy, ale to pewnie dlatego że latałem po terenie- las Czasem tor i do tego w butach Krosowych Alpinestars Tech 8 są to buty bardzo sztywne z plastikowymi bokami i metalowym czubem buta i te elementy działały trochę jak papier ścierny....

Edytowane przez MaciekV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczna powłoka na cylindrze przy dmuchnięciu powietrzem ze sprężarki sama odpadała :)

Po za tym miejscem gdzie obcierałem butem reszta trzymała się bardzo ładnie jak to wygląda teraz nie wiem do moto juz dawno nie mam ale u mnie przelatał jeszcze kilka tyś km i na lakierze żadnych niepokojących oznak nie było :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jak sprzedawałem gość powiedział że dlatego go kupuje bo wygląda jak ktm :biggrin:

Najlepsze jest to że przy wyborze koloru nawet przez myśl mi nie przeszło że to kolor KTM :)

zerknij na efekt końcowy na foto w linkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browaro niewiele bo w takim stanie dużo bym nie zrobił :biggrin:

Ale sporo ok 4 miesiące po około 3-6h dziennie, ale zdarzało się że przez kilka dni nie zaglądałem do garażu z braku czasu.

Pewnie gdybym miał swoje odpowiednie narzędzia i nie musiał pożyczać wielu rzeczy od znajomych, pewnie wyrobił bym się w 2 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...