Skocz do zawartości

następca CBR 1100XX


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jestem bardzo duzym czlowiekiem, mam okolo 2 m i waze obecnie okolo 130 kg, gdy zasiadlem na Hayabusie czulem sie jak na Motorynce gdy mialem nascie lat :) Na kawasaki bylo sporo lepiej, niby nie duza roznica w gabarytach ale ergonomia jest lepsza dla mnie.

To troche sie dziwie, ze na Kawie czules sie lepiej niz na Hayce. Ja mam 186 cm. Co mi przeszkadza w ZZR'rze to kat zgiecia nog w kolanach.

 

Dla pewnosci, siedziales na ZZR czy na Gt ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie przesadzajcie z tym brakiem miejsca albo złym prowadzeniem...

@KS ile km zrobiłeś nowym zygzakiem ,że się tak autorytatywnie wypowiadasz?

Ja mam za sobą kilka tras po 500km po Polsce i kilka po 1000 po Europie...trochę po mieście...kilka razy objechałem całe Bieszczady kilka razy odwiedziłem podkarpacki "tor" tzw Wujskie i jakoś nie zauważyłem aby ktoś mnie objeżdżał , choć rożnych sprzętów na trasie było...

Gdzieś jesienią napisałem recenzje zygzaka..

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/164692-kawasaki-zzr14002013-mini-recenzja-po-12tys-km/

 

Sam byłem w rozterce gdy chciałem zmienić moto... i dzisiaj też bym kupił Kawasaki.. wbrew opiniom kilku "expertów".

 

pozdrawiam

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezka,

 

Zacznijmy od tego, ze jezdzilem pierwszym modelem.

 

Jedno jest pewne, ze nie zrobilem nim tyle co Ty, niemniej mialem mozliwosc posmigania po autostradzie, miescie i Landstraße + gory Harz.

 

Przyjaciel jezdzil nim 5 lat , ( jezdzi jednosladami od bodajze 8 roku zycia ) no i niestety w Harzu sprzet naznaczyl mu i granice i mozliwosci.

 

A to, ze Ciebie nikt nie wyprzedzil, no coz, miszczow cieszko wyprzedzic.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel jezdzil nim 5 lat , ( jezdzi jednosladami od bodajze 8 roku zycia ) no i niestety w Harzu sprzet naznaczyl mu i granice i mozliwosci.

....

A to, ze Ciebie nikt nie wyprzedzil, no coz, miszczow cieszko wyprzedzic.

 

...a mój wujek ze strony babci mojej kuzynki to z pewnym panem na H w jednym szeregu maszerował...

 

ja też jeżdżę długo motocyklami ale z tego nie nic nie wynika...a zwłaszcza wiedza na temat motocykla którego się nie użytkowało.

 

a tak się składa ,że góry Harzu w tamtym roku objechałem właśnie zygzakiem i to dwukrotnie i jakoś tego "limitu" nie spotkałem... może był wtedy w innym miejscu?

za to widziałem kilka wolno przemieszczających się grup motocyklistów z których jedna mnie "obtrąbiła" ... i dodatkowy bonus .. błysk radaru w oczy :)

poza tym spodziewałem się lepszego stanu dróg.. są fajne odcinki ale też i beznadziejne .. dziurawe z piachem i kamieniami

 

miszczów zawsze się ciężko wyprzedza... taki ich urok

 

pozdrawiam

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz ? Bedziemy sie licytowac ? W / g Ciebie to aby stwierdzic jak prowadzi sie motocykl czy pojazd to trzeba go posiadac, leeeeeee, to lipa panie bo wszystkie pismaki nigdy nie mialy zadnego na wlasnosc o ktorym pisaly, znaczy wszystkie testy i recenzje + odczucia z doopy wziete, bo tylko wlasciciel po 10 latach moze napisac prawde, i tylko prawde prawdziwsza od tej prawdziwej ? Czy jak ?

 

Wsiadam na sprzeta i po przejechaniu ilustam km czuje jak sie maszyna prowadzi, jak reaguje. Cialo dostarcza mi bodzcow / udzuc o ergonomi.

 

W Lüneburgu kol. Monter dosiadl K 1300 S i stwierdzil, ze to syf. Nie pasila mu i tyle. Ja stwierdzilem, ze ZZR 1400 to kloc i przy tym pozostane, bylo by inaczej stalby pod domem. Aaaaa i ramy w nim pekaly !

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszm

 

ramy zostaly juz dawno powymieniane bez, ze tak powiem wiedzy wlasciciela bo Kawasaki zrobilo to bardzo po cichu.

 

Z ciekawosci kopne sie do salonu i zasiade na nowym modelu, moze i Ergonomie poprawili, nie wiem, sie zobaczy.

 

Krzymierz sie do " K " zrob runde, i nie zapomnij podzielic sie wrazeniami.

 

pozdro.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam crossa ;)). szukam motocykla na którym 1000 km mnie nie polamie i musi mieć zacięcie sportowe. Widze że hayka ma przewagę ;)

 

Mam crossa ;)). szukam motocykla na którym 1000 km mnie nie polamie i musi mieć zacięcie sportowe. Widze że hayka ma przewagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzis dosiadlem i kawalek sie przejechalem na K 1300 S i juz wiem, to jest moj faworyt, jest najwygodniejszy przy moim wzroscie a przez swoja najwezsza "talie" z calej trojki, czulem sie najbardziej na nim zespolony z maszyna. Ogolnie po tym kawalku lagodnej jazdy nie mialem zastrzezen do niczego, podobalo mi sie :) A moc mimo, ze najmniejsza z calej trojki, to i tak jest az nadto wystarczajaca jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Hayka nie ma żadnej przewagi poza legendą... i może wyglądem, który jednym przypada do gustu innym nie.

W stosunku do Hayabusy K1300S ma:

- napęd wałem (wg mnie zaleta)

- opcjonalną kontrolę trakcji

- ESA II

- możliwość podczepienia sporych kufrów bez problemu

- opcjonalny quickshifter (w jeździe drogowej fakt, niezbyt przydatny:) )

 

Jaka wg Was jest przewaga Hayki?

 

Ja prędzej porównywałbym K1300S do VFR1200

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hayka ma jedna glowna zalete w porownaniu z BMW - jej predkosc maxymalna, pozatym ma jedna wade, calkowity brak zalet :icon_mrgreen:

 

Januszm, to kiedy zmieniasz sprzeciora ?

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks ja nie zmieniam, R 1200 GS Adventure jest moim największym motocyklowym marzeniem i dla mnie jest najlepszym motocyklem, ma tylko jeden mały minusik, brakuje mu trochę pazura. Poprostu czasami chciałbym jechać głową do przodu i bardziej odwinąć :) Niby mam stare Zx10 Tomcat, ale ono już starszawe jest, no i zostawiłem je w Polsce. Nie pozostaje mi nic innego jak kupno BMW K 1300 S jako kolejnego sprzęta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...