Skocz do zawartości

Homologacja lusterek (symbole, oznaczenia)


PeterQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam bardzo ważne pytanie, które może przydać się innym użytkownikom forum.

Czy wie ktoś jakie symbole, oznaczenia musi mieć w pełni homologowane lusterko oraz co dane symbole oznaczają?

Na moim starym lusterku (oryginalne XJ'ty 600 ) widniały następujące cyfry/symbole: L e1 9003

Mam możliwość kupienia lusterka o symbolu: e9-00,1057 i teraz rodzi się pytanie czy takie lusterko ma pełną homologację? Wiem tylko, że symbol L oznacza klasę lusterka, ale czy jest obowiązkowe i czy musi lusterko motocyklowe taki symbol posiadać - nie wiem...

Mile widziane jakieś cytaty z rozporządzeń, które rozwieją wszelkie wąpliwości.

Liczę na szybką pomoc kogoś obeznanego w temacie ;)

Pozdrawiam,
Piotr

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka z e1 już nie posiadam i jestem w trakcie zakupu nowego lusterka - stąd wątpliwości.

Nurtuje mnie symbol : "L", a raczej jego brak w lusterku, które chcę kupić... Nie mogę nic w internecie znaleźć na ten temat i dalej nie wiem co oznacza symbol "L" w przypadku lusterek i czy musi on być.



Znalazłem już regulamin europejski, który mówi że symbol "L" musi być po przeciwnej stronie znaczka E (np.E9) w stosunku do cyfr homologacyjnych.

Czyli prawidłowa jest taka kombinacja (przykładowa):

- L e2 00543

lub

- 00546 e3 L

Temat do zamknięcia ;)

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...