Skocz do zawartości

Klątwa parujących okularów


Rekomendowane odpowiedzi

Zrób.

Ja tam soczewek nie mogę nosić i już.

Niestety muszę się męczyć z okularami. W trakcie jazdy w moim Nuvo, nie parują mi szkła, obojetnie jaka by temperatura do -22 (bo do tylu jeździłem) , zatrzymanie z zamkniętą szybą i mleko na oczach ;-). Uchylenie szyby pomaga na chwilkę, zdjęcie kominiarki z nosa pomaga na dużo dłużej. Szyba w nim nie zaparowała mi jeszcze nigdy, ale okularów nie mam z takiego poliwęglanu i czasem doprawadzają mnie jesnią/zimą do szału.

W sumie jedynym sposobem jaki stosuję na szkła, jest przetarcie płynem do mycia naczyć i wypolerowanie do sucha (bez zmywania). Pomaga na jakiś czas, ale czas ten nie jest zbyt długi w niesprzyjających warunkach. Testowałem też wiele środków typu Anti-fog, niestety każdy jeden sprawdzał się gorzej od patentu z płynem.

Edytowane przez rura_sn-n

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiejesz się, a ja gdzieś widziałem taki patent, że ktoś zrobił. Nie wiem czy nie koleś co objeżdżał małym Rometem/Junakiem kraje wschodnie. ;-)

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sportowe okulary pachną jakimś fetyszem... Chyba bym je zdejmował za każdym razem jak kask z głowy. Soczewki tez mają swoje wady. Czekam więc co napiszecie o patentach typowo na parowanie szkieł - pianki? :D Było by bosko. Ale obawiam się że serio trzeba wpakować kasę w specjalne dodatkowe powłoki... Ale fajnie że ktoś temat poruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uchylam szybke na światłach i tyle, soczewki w moim przypadku nie wchodzą w grę, a wszelkie wypróbowane preparaty antifog nie rozwiązują problemu.

Że też jeszcze nikt nie wymyślił szkieł okularowych z pinlockiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antifog do masek McNett SEA DROPS- spróbuj tego,używam do nurkowania i maska nie paruje a widocznośc świetna,pozatym w masce i goglach do paintabalu tez sie sprawdziało może i w okularach da rady,koszt niewielki najwyżej zostawisz sobie do nurkowania lub paintballa ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli chodzi o parowanie szyby w kasku, polecam taki preparat - środek ANTI-FOG w spray Muc-off. Pod opisem jest filmik jak to działa i jaka jest różnica z zastosowaniem preparatu oraz niezastosowaniu. Do okularów się nada na pewno

Edytowane przez DK Motocykle

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...